Anasayfa / TÜM HABERLER / KÜLTÜR-SANAT / Şanlıurfa’da ‘İsot Festivali’ düzenlenecek

Şanlıurfa’da ‘İsot Festivali’ düzenlenecek

( ŞANLIURFA – RHA) Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 7-8 Ekim tarihlerinde ‘Acımız Büyük, Keyfimiz Yerinde’ sloganıyla ‘İsot Festivali’ düzenlenecek. Festival programı isot hasadıyla başlayacak. Festivale ulusal ve yerel sanatçılarda eşlik edecek.

Haleplibahçe’deki Sakıbın Köşkü’nde basın toplantısı düzenleyen belediye yetkilileri festivale yönelik açıklamalar yaptı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Özçınar, gazetecilere yaptığı açıklamada,”Festivalle ile ilgili istişareler yapmak ve halkımıza yönelik duyurmak için bir araya geldik. 16 Eylül’de isot tarlasında hasat yapacağız. İsotun tarladan sofralarımıza gelen süreci resim sergisi gösteriye sunulacak. 7 Ekim’de Yıldız Meydanı’ndan Barutçu Hanı’na kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Diğer günlerde ise Şanlıurfalı sanatçılarımız sahne alacak. Havai fişek gösterisi yapılacak. Şanlıurfa’nın potansiyel değerlerini gün yüzüne çıkarmaya devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Ferhat Göçer, 25 Yıldır Yaptığı Doktorluktan Emekli Oldu

Sağlık Bakanlığı’na danışman olduğu için çeşitli eleştirilere maruz kalan Şanlıurfalı ünlü sanatçı Ferhat Göçer, aldığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir