Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / STK’lardan geç kalınmış tepki

STK’lardan geç kalınmış tepki

Şanlıurfa’da kısa bir süre görev yapan Vali Güngör Azim Tuna, merkeze alındı. Kentte şok etkisi yaratan gelişmenin ardından sivil toplum kuruluşlarından geç kalınmış bir açıklama yapıldı.

STK’lardan yapılan ortak açıklamada, şu ifadeler yer aldı:”Görev süresi süresi boyunca İlimizin kalkınması, gelişmesi ve sorunların çözümü için, Halkımızla, Yerel yönetimlerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla istişareli ve koordineli bir bir çalışma yöntemini tercih eden,

Özellikle vatanına, milletine ve yaşadığı topluma katkı sunacak, manevi değerlerine bağlı genç nesillerin yetişmesi için, eğitim, kültür, madde bağımlılığı gibi alanlarda önemli faaliyetler icra eden, kentin iktisadi kalkınması için, Organize sanayi bölgesinin gelişmesine yönelik çalışmalar yapan, Suriye sınırında olmamızdan dolayı iç ve dış her türlü tehdide rağmen, güvenlik tedbirlerini maksimum düzeyde tutarak, ilimizde güven ve huzur ortamını sağlayan, bölgemizin kanayan yarası olan kan davalarının son bulması için özel uğraşlar veren, Suriyeli muhacir kardeşlerimizin toplumla entegrasyonu ve insani yardım konusunda büyük gayretler sarf etti.

BEKLENMEDİK, SÜRPRİZ BİR KARAR

15 Temmuz Hain darbe girişimi gecesi halkla beraber bu hain girişime karşı asil bir duruş ortaya koyan ve halkın kendisine kolayca ulaşabildiği, derdini anlatabildiği, çözüm arayabildiği bir yönetim tarzıyla ve mütevazi duruşuyla Urfa halkının ve sivil toplum örgütlerinin gönlünü kazanan ve bir yıl gibi kısa bir zaman diliminde bir çok alanda cesur hamleler yapan, beklenmedik, sürpriz bir kararla görev değişikliği neticesinde ilimize veda edecek olan sayın valimiz Güngör Azim Tuna’ya Şanlıurfa’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonra alacağı yeni görevlerinde başarıyla yürüteceğine inanıyoruz.

Şanlıurfa’mızdan çok kısa bir zaman dilimde ayrılışından dolayı üzüntümüzü ifade eder, kendisine başarılar dileriz.”

ŞANLIURFA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

UYGAD

İHH

KALEMDER

MEMUR SEN

İNSAN-DER

ŞANİMDER

PADER

ASKON

SAĞLIK-DER

EL-ENSAR-DER

MUSTAZAFLAR CEMİYETİ

Ş URFA UMUT KERVANI

RUHA-DER

ŞUADER

İBRAHİMİYE DER

YENİ GENÇ BAKIŞ DERNEĞİ

EL BİRLİĞİ DERNEĞİ

AID

ŞABED

ŞANLIURFA DİŞ HEKİMLERİ ODASI

ÇÖLYAK DERNEĞİ

İNFAKDER

İLKÖNCÜLER

DİN BİR SEN

HARRAN ULUSLARARASI DERNEĞİ

SİYER-DER

HALİMDER

DOST MECLİSİ

İYİLİK-DER

DENİZ FENERİ

RABİA DERNEĞİ

GÜNYÜZÜ DERNEĞİ

BEYAZAY DERNEĞİ

İMAMHATİP PLATFORMU

ENSAR

MÜSİAD

EYYUBİYE EMLAK VE İNŞAAT MÜTEAHİTLERİ DERNEĞİ

 

İlginizi Çekebilir

Rakamlar açıklandı: Urfa’da listede yer aldı

(RHA AJANS/RHA) – Türkiye İstatistik Kurumu illerin hanehalkı istatistiğini yayımladı. Türkiye İstatistik Kurumu illerin hanehalkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.