Anasayfa / TÜM HABERLER / Vali Tuna’dan buruk veda     

Vali Tuna’dan buruk veda     

ŞANLIURFA-(RUHAAJANS)-İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan son Valiler kararnamesi ile birlikte Merkez Valiliği’ne atanan Güngör Azim Tuna, Şanlıurfa’dan ayrılmadan önce bir veda mesajı yayınladı.

Vali Tuna mesajında,”1 Haziran 2016 tarihinde yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Vali olarak atanmış olduğum, Hz. İbrahim’in ateşinin serin ve selamet olduğu bu güzel ve mübarek İlimize, 25 Haziran 2016 tarihinde görevime başladım. Bu alışma süresi içinde 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin huzur ve düzenine karşı yapılan darbe girişimini,  devlet ve millet olarak el ele vererek başarıyla engelledik. Peygamberler Diyarı Şanlıurfalı hemşerilerimiz her zaman devletin yanında olmuş ve her zaman desteklerini göstermişlerdir. Bizler devletimize ve milletimize hizmet etmeye gönül vermiş, görev bilinci hiçbir zaman kaybetmemiş bir şekilde görev yapmaya devam ettik. Şanlıurfa, kahramanlık ruhunun halen yaşadığının önemli bir kanıtıdır. Şanlıurfa; bütün farklılıklarıyla, bütün renkleriyle, bütün değerleriyle sevginin, hoşgörünün, birbirine saygının şehridir. Dini ve kültürel mirasıyla sahip olduğu zenginliği aşikârdır.
Yaklaşık 1 yıl önce görevime başlarken “Girdim gönül şehrine daldım onun bahrine” dizeleriyle merhaba dediğimiz “Peygamberler Diyarı”  Şanlıurfa’da tek amacımız halkımıza ve devletimize hizmet olmuştur. Hayatı bir gönül yolculuğu olarak gören ecdadımızın gözleriyle baktığımız dünyada; bir vakitler nice Peygamberlere ev sahipliği yapmış ve onların değerlerinin feyiz dağıttığı bu mübarek topraklarda “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şiarıyla gönül yolculuğumuza devam ederken başta tüm Şanlıurfalı hemşehrilerime, güzide sivil toplum kuruluşlarına, değerli emanetlerimiz şehit aileleri ve gazilerimize, bütün kurum ve kuruluşlara, değerli basın mensuplarına bizimle gönül birliği etmelerinden dolayı şükranlarımı sunar, sağlık ve afiyet diler; herkesi sevgi ve saygıyla selamlarım.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir

Urfa’da silah kaçakçılığına geçit yok!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı çalışmalarla kentte silaj kaçakçılığına geçit vermiyor. 6136 SKM suçunun önlenmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.