Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Şaka gibi … Urfa’da 3 günlük idari izni hala kullanamadılar

Şaka gibi … Urfa’da 3 günlük idari izni hala kullanamadılar

( ŞANLIURFA – RHA )  Yazın gelmesiyle birlikte hava sıcaklıklarının 50 derecenin üzerine çıktığı Şanlıurfa’da hamile, engelli ve kronik hastalığı olan kamu çalışanlarına 3 günlük idari izin verildiği açıklanmıştı;Kamu kurumlarında çalışanlar, bugün yine iş yerlerine çağrıldı. Kurumlar, idari izin konusunda herhangi bir resmi yazı gönderilmediğini gerekçesiyle çalışanların çağrıldığını açıkladı.

Türkiye’nin en sıcak illerinden biri olan Şanlıurfa’da hava sıcaklıklarından etkilenmemeleri için Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, resmi twitter hesabından yayınladığı mesajla hamile, engelli ve kronik hastalığı olan kamu çalışanlarına 3 günlük idari izin verildiğini duyurdu.  Ancak Şanlıurfa’da bazı kamu kurumlarında çalışan engelli vatandaşların bugün de işe çağırıldığı öğrenildi. Kamu kurumları, kendilerine idari izin konusunda herhangi bir resmi yazı gönderilmediğini açıkladı.

ŞANLIURFA VALİLİĞİ AÇIKLIK GETİRDİ

Şanlıurfa Valiliği’nden alınan bilgiye göre, dün Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ile verilen 3 günlük idari izin, tüm kamu kurumlarına resmi yazı ile iletildiği ancak bazı kamu kurumlarının sistemlerinde yaşanan sıkıntıdan dolayı yazının ulaşmamış olabileceğini bildirdi.

 

İlginizi Çekebilir

Mustafa Kılıç Hoca hakka yürüdü

Ömrünü Kur'an'a adamış değerli alim Mustafa Kılıç hoca hakkın rahmetine kavuşmuştu. Ömrünü Kuran-ı Kerim okumaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.