Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Harran Üniversitesi rektöründen iddialara cevap

Harran Üniversitesi rektöründen iddialara cevap

( ŞANLIURFA – RHA )  Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Cumhuriyet gazetesinin 04,07,2017 tarihli baskısında yer  “Harran rektörü tek tek fişlemiş” başlıklı haberle ilgili açıklama yaptı.

Harran Üniversitesi’nden yapılan açıklamada,”Cumhuriyet Halk Partisi Hatay milletvekili Mevlüt Dudu Türkiye Büyük Millet Meclisine Üniversitemizin FETÖ terör örgütü ile mücadelesine ilişkin bir soru önergesi vermiş ve bu soru önergesi haber olarak Cumhuriyet gazetesinin 04,07,2017 tarihli baskısında yer almıştır.

15 temmuz kanlı darbesinden sonra, Harran Üniversitesi rektörlüğü, Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Başsavcılığı, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü koordineli bir şekilde FETÖ terör örgütü ile mücadele yürütmüştür. Bu kapsamda Şanlıurfa Başsavcılığı FETÖ şüphesi olan kişiler hakkında rektörlüğe çeşitli zamanlarda cevaplamak üzere sorular sormuştur. Harran Üniversitesi rektörlüğü bu sorulara cevap hazırlamış ve bu cevapları Başsavcılığa gönderilmiştir.

Şanlıurfa Başsavcılığına gönderilen bu yazılar  milletvekili  tarafından “fişleme dosyası” olarak bahsedilmektedir. Harran Üniversitesi rektörlüğü olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her türlü terör örgütlerine karşı devletin organları ile beraber koordineli olarak çalışmaya devam edeceğiz.

Haber’de ayrıca Fatih Üniversitesinde çalıştığıma dair bir kısım yer almıştır  İstanbul Teknik Üniversitesinden görev yaptığım 1997-1998 öğretim yılında bir yarıyıl 3 saatlik bir derse girdim çalıştığım üniversiteden devam etmek için o zaman izin istedim. Çalıştığım Üniversite izin vermediği için ders vermeye devam edemedim. Milletvekilinin verdigi Önergede “Fatih Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde ders verdiği” yazısına tarih kasten eklenmemiştir. Çünkü 1997 yılında ders verdi denilse  kimse bu iddiaya değer vermeyecekti.

Terör örgütü PKK’yi destekleyen bildiriye imza atan akademisyenlerin terör örgütüne iltisakları ve haklarında ne yapılmasi gerektiği konusu YÖK tarafından belirlenmiştir. Harran Üniversitesi bu çercevede hareket etmistir.

CHP Hatay Miletvekili Mevlut Dudu tarafından verilen bu önergede gizli bir FETÖ parmağı olduğu kuşkuşu yüksektir.

1)Harran Üniversitesi ve Şanlıurfa Bassavcılığı  arasında geçen yazışmalar 15 temmuz kanlı darbesinin hemen akabinde gerçekleşmiştir. Şimdiye kadar gündeme gelmeyen bu konu, neden Şanlıurfaya yeni bir Vali ve yeni bir Başsavcı atandığı günlerde gündeme taşınmıştır. Burada hedeflenen kamu kurumları arasında bir fitne üretmektir. Bu da FETÖ terör örgütünün taktikleri arasındadır.

2)Milletvekilinin önergesinde “Fatih Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde ders verdigi” cümlesine tarih kasden eklenmemistir. Kasden tarih vermeyerek FETÖ irtibatı  kurmaya çalışmıştır. Bu da FETÖ taktiklerinden biridir.

3)Harran Üniversitesi rektörlüğü olarak FETÖ ve PKK terör orgütleri ile mücadelemiz hukuk çerçevesi devam edecektir. Bu kapsamda Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Başsavciliği ile koordineli çalışmamız devam edecektir. Devlette daimilik esasdir. Kişilerin değişmesi ile devletin terör örgütleri ile mücadelesi sekteye uğratılamaz.

4)Şanlıurfa coğrafi, etnik, dini yönden stratejik bir konumda oldugundan terör orgütlerinin yurt dışındaki akıl hocaları Şanlıurfada fitne üretmek için gece gündüz çalışmaktadır. Harran Üniversitesi rektorlüğü olarak hedefimiz kurumumuzu her türlü fitneden uzak  tutarak, asli vazifemiz olan eğitim ve ARGE de üniversitemizi Türkiyenin sayılı üniversiteleri arasına yerleştirmektir.

5)Terör örgütleri ile mücadelede sayın milletvekilimizin bizi desteklemek yerine olayların hakikatını  incelemeden hakkımızda önerge vermesi bizi üzmüştür. Bu terör örgütlerini cesaretlendirecek bir  durumdur.” ifadelerine yer verildi.

İlginizi Çekebilir

Viranşehir’de mantar hasadı başladı

GAP İdaresi Başkanlığı ve Viranşehir Ziraat Odası Başkanlığı’nca desteklenen Viranşehir Kaymakamlığı Proje Ofisi ve Viranşehir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.