Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / MÜSİAD’dan Vali Erin’e ziyaret

MÜSİAD’dan Vali Erin’e ziyaret

Göreve başlaması münasebetiyle hayırlı olsun ziyaretine gelen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Barut ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Yatırım yapmak, üretim yapmak, istihdam sağlayacak düşünce ve fikirleri hiç geciktirmeden bizimle muhakkak görüştürün” dedi.

MÜSİAD Heyetinin ziyaretinde, kentin ekonomi konusundaki durumu ve devletin ekonomiyi kalkındırma adına sağlayabileceği destekleri hatırlatan Vali Erin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek MÜSİAD heyetine teşekkür etti.

Bir haftadan bu yana yoğun şekilde tebrikleri kabul ettiğini belirten Vali Erin, “Hafta sonu ve gece de insanlarımızı ağırlamaya devam ettik. Bu hem işimizin bir parçası hem de bölge insanının sıcaklığının, samimiyetinin sonucu” dedi.Ziyarete gelenlerin, hepimizin içinde olan ‘Devlet temsilcisiyle oturdum, sohbet ettim, çayını içtim, beni dinledi’ isteğinin sağladığı rahatlığı, esirgememem gerektiğini düşünüyorum. Mümkün olduğu kadar zaman ayıracağız ama bu zamanın dışında yapmamız gereken işlerin, programların olduğunun da farkındayız. Büyük bir sorumluluk gerektiren bir makamda olduğumuzu biliyoruz. Daha önce ziyaret eden hemşerilerime, kardeşlerimize ifade ettiğim gibi, bölge insanı olmamızın sırtımıza yüklediği bir beklenti var” şeklinde konuştu.

‘ÖRNEK ALINABİLECEK BİR YÖNETİM TARZI SERGİLEMEMİZ GEREKİYOR’

Artık Vali’nin de buralı olduğunu, bundan sonra üretecek hiçbir mazeretimizin olmadığını dile getiren Vali Erin, sözlerine şöyle devam etti: Hem bizi bu göreve layık gören devlet büyüklerimize, hem de büyük beklentiler ve özlem içinde olan vatandaşlarımıza layıkıyla vazifemizi yerine getirmek, çok yorsa da, çok zaman alsa da, zihnimizi, bedenimizi çok yıpratsa da buna katlanmak zorundayız. Bunu yapmamız gerekiyor. Bu büyük bir vazife. Büyük bir sorumluluk ve bizim açımızdan da tarihi bir yükümlülük ve sorumluluk. Bizden sonra da bu bölgedeki insanlarımıza, kardeşlerimizin de örnek alabilecekleri bir yönetim tarzı sergilememiz gerekiyor.

Şanlıurfa’nın büyük kaynaklara, daha büyük yatırımcı kitlesine sahip olduğuna, küresel gelişmeleri daha yakından takip eden yerli girişimciye sahip olduğunu ifade eden Vali Erin, “Nerede hata var, nerede eksiklik varsa bunu tamamlamanın gayreti içerisinde olacağız. Bize düşen tabi ki özel sektörün gelişiminin önünü açmaktır” dedi.

Yoğun randevu talepleri arasında bile işadamlarına, yatırımcılara ve ekonomik alanda faaliyet gösteren derneklerimize hemen randevu verilmesi talimatı verdiğini belirten Vali Erin, “Diğer herkes bekleyebilir. Ama buraya yatırım yapmak isteyen, üretim yapmak, istihdam sağlayacak düşünce ve fikirleri hiç geciktirmeden bizimle muhakkak görüştürün” dedi.

On yıldır içinde bulunduğu MÜSİAD’da daha önce Genç MÜSİAD Başkanlığı’nı yaptığını, altı ay önce de MÜSİAD Şanlıurfa Şube başkanlığı görevine getirildiğini ifade eden Mahmut Barut, “11 Yıldır MÜSİAD çatısı altında hem memleketimiz ekonomisine hem de üyelerimize hizmet etmeye gayret ediyoruz” diyerek, Vali Abdullah Erin ile Şanlıurfa’nın ekonomik anlamda çok ileri bir seviyeye çıkacağını ümit ettiklerini söyledi.

İlginizi Çekebilir

Urfa’da bir evde ortalama kaç kişi yaşıyor? İşte bu sorunun cevabı

(RHA AJANS/RHA) – Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Siirt Bölge Müdürlüğü, 15-21 Mayıs olarak belirlenen Aile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.