Anasayfa / TÜM HABERLER / EKONOMİ / Ünlü: İş kazalarında hedefimiz sıfır kaza

Ünlü: İş kazalarında hedefimiz sıfır kaza

( ŞANLIURFA – RHA ) Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde (SGK), Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında Şanlıurfa da faaliyet gösteren İş Sağlığı ve Güvenliği firmaları ile “İş Kazalarında Hedef Sıfır ” temalı toplantı yapıldı.

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından startı verilen ve Şanlıurfa da 8 Haziran günü çalışmaların ilki işveren kesimleriyle yapılmıştı. 11 Temmuz da 2 incisi yapılan toplantının konukları Şanlıurfa da faaliyet gösteren İş Sağlığı ve Güvenliği firmaları oldu.

Şanlıurfa Çalışma ve İş-Kur İl Müdürü M. Sait Ardan’ ında katıldığı toplantıda konuşan SGK Şanlıurfa İl Müdürü İsmail Ünlü “ İlk toplantımızda işveren kesiminiz, Sendikaların, Esnaf birliklerinin sıkıntılarını ve taleplerini dinledik. Bu toplantımızda ise saha da paydaşımız olan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlarımızın çalışmaları ve beklentileridir. Sahada nelerle karşılaşıyorsunuz? Eğitim çalışmalarında karşılaştığınız zorluklar nelerdir? Rakamlar ortada İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili olarak çok çalışmamız gerekiyor. Makası daraltıp, iş kazası sayısını azaltarak Hedef sıfır projesinde Şanlıurfa hak ettiği yeri almalıdır. Herkes üstüne düşeni fazlasıyla yapmalı. Bu konuda sahada hep birlikte çalışmalıyız.” şeklinde konuştu. Ünlü İş kazalarına dikkat çekerken, kanuni zorunlulukları hatırlattı.  Müdür Ünlü İnsan hayatının her şeyin üzerinde bir kıymet olduğunu dile getirdi.

 İŞ KÜLTÜRÜ YERLEŞMEDİ

Yapılan toplantıda öne çıkan başlıklar kısaca  Şanlıurfa da İş sağlığı ve Güvenliği hizmetinin satın alınması gerektiğinin henüz işverenler tarafından anlaşılamadığı, kültürün yerleşmediği bu yönde ilkokul çağından başlayarak bu kültürün yerleştirilmesi yönünde çalışma yapılması gerektiği yönünde oldu. İl Müdürü Ünlü ve Ardan taleplerin rapor haline getirilerek Çalışma Bakanlığı yetkililerine sunulacağını ifade etti.

SGK İl Müdürlüğü binasında yapılan toplantıya, Çalışma ve İş Kur İl Müdürü M.Sait Ardan, SGK İl Müdür Yardımcıları, İSG Firmaları ile İSG Uzmanları katıldı.

İlginizi Çekebilir

Urfa’da Ramazan’da sofralar hangi fiyatla kurulacak? İşte sebze ve meyve fiyatları

(RHA AJANS/RHA) – Ramazan’a sayılı günler kala vatandaşlar tezgâhlardaki sebze ve meyve fiyatlarını merak ermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.