Anasayfa / TÜM HABERLER / SPOR / STK’lardan Şanlıurfaspor’a destek açıklamaları sürüyor

STK’lardan Şanlıurfaspor’a destek açıklamaları sürüyor

Şanlıurfa’nın gündemini önemli ölçüde meşgul eden “Şike Tartışmaları” gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Akşam saatlerinde bir araya gelen STK’lar, Urfaspor’a destek açıklaması yaptı. Açıklamanın yapıldığı sırada da bazı taraftar grupları STK’lara tepki gösterdi ve birtakım sloganlar attı.

Sahipsiz kentin tek takımı Şanlıurfaspor, kaderine terk edilmiş durumda. Cumartesi günü Şanlıurfa’daki STK’lar, Urfaspor tesislerinde bir araya gelerek takıma destek açıklamasında bulunmuştu. Bugünde akşam saatlerinde Rabia Meydanı’nda bir araya gelen STK’lar  basın açıklaması yaptı, taraftar grupları da takımın kaderine terk edilmesine tepki gösterdi, alandan ayrıldıkları sırada da ‘Sahipsiz Urfa’ sloganlarını attı.

‘SESSİZ KALMAMIZI KİMSE BEKLEMESİN’

STK’lar tarafından yapılan açıklamada, şu açıklamalar kaydedildi:”Bizler, Şanlı takımın sevdalıları olarak, yenmeyi bildiğimiz gibi, onurluca yenilmeyi de çok iyi biliriz. Fakat onursuzca, masa başında, gizli odalarda, sporun, centilmenliğin ruhuna aykırı, kendi ruhunu, takımını satacak veya satın alacak kadar vahim noktaya varan bu şike iddialarını kabul etmemizi kabullenmemizi sessiz kalmamızı hiç kimse bizden beklemesin. Şanlıurfaspor’umuz yalnız değildir. Gerek Şanlıurfa’da yaşayan ve gerekse de Şanlıurfa dışında yaşayan ve gerekse Şanlıurfalı olmayıp, takımımızın renklerine sevdalı, milyonlarca futbol sever bu bariz şike iddiaları karşısında, futboldan, spordan, soğuyacak duruma gelmiştir. Futbol otoriteleriyle yapmış olduğumuz görüşmelerde otoriteler ilk defa şike iddialarının bu kadar gerçekçi delillerle tespit edildiğini ifade etmektedirler. Konunun önemine binaen bir çok kulüp başkanı, spor yorumcusu, Şanlıurfaspor Yönetim kurulumuzu arayarak, haklı davamızda yanımızda olacaklarını özellikle ifade etmişlerdir.

‘AKSİ BİR KARARDA ŞİKE MEŞRULAŞTIRILACAK’

Yarın etik kurulunda görüşülmesi beklenen konunun, hakkaniyetli adaletli bir kararla neticelenmesini, Antep Belediyesporun bir alt lige düşürülüp, yerine Şanlıurfasporumuzun hakkettiği üst lige çıkarılmasını aksi bir kararın Türkiye’de şikeyi meşrulaştırma olacağını haykırarak ifade ediyoruz. Spor Bakanımız sayın Akif Çağatay Kılıç ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören’den temiz ve şikesiz bir lig için ve hakkın hak sahibine verilmesi için azami gayret bekliyoruz. Bu konuyla ilgili başta sayın Başbakanımız, milletvekillerimiz, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımız, il ve ilçe teşkilatlarımız, STK’larımız, muhtarlarımız ve takıma herkesten fazla emek veren kahraman ve cefakar taraftarlarımızın ellerinden geldiğince konuyu takip ettiklerini vurgulamak isteriz. Bu kural ve ahlak dışı oluşumlarla mücadele için, Şanlıurfaspor Yönetim Kurulunun yanında yer alıp hukuk önünde mücadelemizi sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.”

İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Urfalı milli sporcu Murat Fırat’ı Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Güreş Şampiyonasında Avrupa üçüncüsü olan Şanlıurfalı milli güreşçi Murat Fırat'ı kabul etti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.