Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Teleferik projesi için ‘referandum’ önerisi

Teleferik projesi için ‘referandum’ önerisi

(ŞANLIURFA-RHA) Son günlerde Şanlıurfa’nın gündemini önemli ölçüde meşgul eden ‘Teleferik Projesi’ne yönelik değerlendirmeler ve tepkiler sürüyor. Oluşan bu durumun ardından, bazı kesimler ‘Teleferik Projesi’nin referanduma sunulmasını istedi. Büyükşehir Belediyesi’nin teleferik projesi ile ilgili nasıl bir yol izleyeceği zaman gösterecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin kendisinin vizyonel projesi olan ve Esentepe ile Kent Ormanı arasında yapılmak istenen Teleferik Projesi’ne yönelik yeni bir öneri geldi. Tüm kesimler, paylaşımlarıyla projenin yanlış olduğunu ve yapılacak olan teleferik projesi yerinin de büyükşehir binası yeri gibi mutlaka halka sorulması gerektiğini ifade ediyor. Hatta bazı çevreler illa Şanlıurfa’ya teleferik yapılacaksa bunun turizm bölgelerinde yapılmasını ve şehrin ekonomik kalkınmasına yardımcı olması gerektiği inancını taşıyor. Urfa’nın siyasi ve bürokratik dinamiklerinin konuyu iyice tartışması gerektiği ve ona göre yeni bir konsensus oluşturması gerektiği konusunda görüş bildirildi.

GEÇMİŞTEKİ HATALARDAN DERS ÇIKARILMALI

Öte yandan geçmiş dönemlerde de 11 Nisan Stadyumunun yeri, otobüs terminalinin yeri, Abide projesi gibi konulardan ders çıkarılarak bir çalışma yapılması gerektiği belirtildi.

2 TELEFERİK PROJESİ URFA’DA YAPILACAK

Teleferik projesi hakkında geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, kentte yapılması planlanan 2 proje üzerinde çalıştıklarını belirtti. Çiftçi, şöyle konuştu:“İki teleferik proje çalışma yaptık. Biri Halepli Bahçeden dış kaleye vatandaşı ulaştıracak bir proje. Diğeri GAP Vadisi için. Mehmet Akif İnan Hastanesi’nden Çocuk Oyun Dünyasına ulaştıracak 2 kilometrelik proje. Kale tescil aşamasında. Diğer proje ihale aşamasında. 1 hafta içinde neticelenecek. Hemen o proje de başlayacak.”

İlginizi Çekebilir

İşte Urfa’nın koronayla mücadelesi: Alkışlar Şanlıurfa’ya!

(RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa’da PTT önünde oluşan ve sosyal mesafenin hiçe sayıldığı kuyruklar Şanlıurfa’daki koronavirüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.