Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Bu proje engellilere umut oluyor

Bu proje engellilere umut oluyor

(ŞANLIURFA-RHA) Engellilere umut olan ‘Meslek Edin Hayata Katıl Projesi’ ile ilgili açıklama yapan  ŞUOFİD Başkanı Habip Polat, “Amacımız engelli kardeşlerimizi dört duvar arasına sıkıştırmak yerine onlara hem meslek kazandırmak hem de onları sosyal hayata adapte etmektir.” dedi.

Engelliler, Şanlıurfa Omurilik Felçliler İstihdam Derneği (ŞUOFİD) tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği Projesi kapsamında yapılan ‘Meslek Edin Hayata Katıl Projesi’ ile hayata kazandırılıyor. Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından finanse edilen yaklaşık 174 bin euroluk proje ile engelliler 1 yıllık eğitim görerek sosyal hayata kazandırılıyor. 2014 yılında verilen projede engelliler, bilgisayar, muhasebe, tekstil ve el sanatları eğitimini görüyor.

(ŞUOFİD) Başkanı Habip polat, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği Projesi kapsamında Şanlıurfa valiliği himayesinde Avrupa Birliği Projesi yürütüyoruz. Burada yaklaşık 24 engelli arkadaşımız mesleki eğitim kursu görüyor. 15’i el işi kursu, 12’si de bilgisayar ve ön muhasebe eğitimini alıyor. Bu kursiyerlere belli bir ücret ödeniyor.” diye konuştu.

174 BİN EUROLUK BİR PROJE

Bu proje ile engellilere sadece meslek kazandırmayı değil, onların sosyal hayata da kazandırıldığını ifade eden Başkan polat, “Tekstil atölyesinde yapılan malzemeleri, durumu olmayan kimsesiz çocuklara dağıtıyoruz. Buradaki amacımız engelli kardeşlerimize hem meslek kazandırmak hem de onları sosyal hayata adapte etmektir. Çok güzel işlerin çıktığını görüyoruz. Bu konuda basının ilgisine de teşekkür ediyorum. Bu projelere bundan sonraki zamanda da devam edeceğiz. Proje kaynağı Avrupa Birliği’nden geliyor. Yaklaşık 174 bin euroluk bir projedir. Çalışan engelli kardeşlerimize günlük 6 euro cep harçlığı veriyoruz. Ayrıca burada çalışan hocalarımızın da maaşı ödeniyor. Toplamda 117 engelli burada eğitim görüyor.” şeklinde ifade etti.

????????????????????????????????????

İlginizi Çekebilir

Karaköprü Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Karaköprü Belediyesi sokakta yaşayan hayvanlar için parklara geri dönüşümden elde edilen su ve mama kapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.