Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Kaçak yapılara zabıtalar ses çıkarmıyor

Kaçak yapılara zabıtalar ses çıkarmıyor

(ŞANLIURFA-RHA) Recep tayyip Erdoğan Bulvarı’nda kaldırımın üzerine yapılan kaçak büfeler vatandaşları çileden çıkardı. Kaldırımı kapattıklarından dolayı yayaların yoldan geçmek zorunda olduğunu ifade eden vatandaşlar, durumu defalarca yetkililere bildirmelerine rağmen kimsenin ilgilenmediğini belirtti.

Şanlıurfa’da kaçak yapılaşma her geçen gün çarpık kentleşmeye neden oluyor. En çok trafik sorunlarının meydana gelmesine neden olan çarpık kentleşme, birçok yönde sorunların meydana gelmesine neden oluyor. Haliliye ilçesine bağlı Sırrın Mahallesi’nde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda da kaçak yapıların hayatı olumsuz etkilediği yerlerden birisi. Burada bir kaçak büfenin kaldırımın üzerine kurulması hem görüntü kirliliğine neden oluyor hem de yayaların kaldırımda geçişini engelliyor.

YAYALAR YOLDAN YÜRÜMEK ZORUNDA KALIYOR

En işlek yerlerden biri olan söz konusu caddede kaldırımın üzerine büfenin kurulması sonucu yayaların da cadde üzerinden yürümesi tehlikeye de adeta davetiye çıkarıyor. Yayaların kaldırımdan geçmesini engelleyen kaçak büfe, tekerlekli sandalye ile buradan geçmeye çalışan engellilere de engel oluyor.

‘KİMSE İLGİLENMEDİ; BİZİ HESABA ALMADILAR’

Duruma tepki gösteren bir vatandaş, “Bunların insanları mağdur etmeye hiçbir hakkı yok. Buradan tekerlekli sandalye ile geçen engelliler, yaşlılar, çocuklar var. Bunlar, yaya geçidine çıkmak için önce ana yolu kullanmak zorunda kalıyor. Bu durumu onlarca kez belediye yetkililerine ve zabıta ekiplerine bildirdik ancak kimse ilgilenmedi. Uyarıları hesaba almadılar. Yetkililerin bu duruma bir an önce çözüm bulmalarını istiyoruz.”

İlginizi Çekebilir

CHP’li Tanal, Karayolları’nda aynı işe farklı ücretlendirmeyi meclise taşıdı

Karayolları Genel Müdürlüğü ve bağlı Bölge Müdürlüklerinde aynı işi yapan işçilerin 3 farklı skala üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.