Anasayfa / TÜM HABERLER / KÜLTÜR-SANAT / Patlıcandan sonra sıra nane, sarımsak ve kabakta

Patlıcandan sonra sıra nane, sarımsak ve kabakta

( ŞANLIURFA – RHA ) Birecik ilçesinde yetişen ve ilçeye özgü lezzeti coğrafi işaret belgesiyle tescillenen Birecik patlıcanının ardından yerel yöneticiler Birecik nanesi, sarımsağı ve kabağı için harekete geçiyor. Tescil işlemi için ilgililerin başvuruda bulunacağı öğrenildi.

 Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Şanlıurfa Valiliği, Türk Patent ve Marka Kurumu ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen Şanlıurfa Coğrafi İşaretler Çalıştayı’nda Birecik patlıcanı ve Urfa ekşilisine tescil belgesi verildi.

BİRECİK’İN DEĞERLERİNİ RESMİLEŞTİRECEĞİZ

Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, Birecik’e ait daha birçok ürünün bulunduğunu ifade ederek,”Kısmet olursa Birecik nanemiz, sarımsağımız,  Türkiye’nin hiçbir yerinde yetişmeyen su kabağımız için de tescil almak istiyoruz. Böylece Birecik’in değerlerini resmileştireceğiz.  Birecik fıstığının da ayrı özellikleri var. Onun için de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte bir çalışma yapıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir

Büyükşehir’in Başkan Ben Olsaydım’ Yarışması Sonuçları Belli Oldu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Başkan Ben Olsaydım’ adlı proje yarışmasının sonuçları açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.