Anasayfa / TÜM HABERLER / SİYASET / Tanal, Şanlıurfa’nın sorunlarıyla ilgilenme sözü verdi

Tanal, Şanlıurfa’nın sorunlarıyla ilgilenme sözü verdi

(ŞANLIURFA-RHA) CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Muhtarlarımızla birebir irtibata geçtiğimde anladım ki AKP, Şanlıurfa’yı kaderine terk etmiş durumda.” dedi.

Şanlıurfa’nın muhtarları ile irtibata geçen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, muhtarlara bölgelerindeki sorunlarla birebir ilgilenme sözü verdi. SMS mesajı ile muhtarlara cep telefonunu ve makam telefonunu veren Tanal, adeta acil istek hattı oluşturdu. Şanlıurfa muhtarlarının yanında İstanbul ve Düzce de dahil olmak üzere 2 bin 353 muhtarla görüştü.

‘EN ÇOK ŞANLIURFA’DAN DÖNÜŞ OLUYOR’

Vatandaşa verilecek faydanın en kısa yolunun muhtarlar olduğunu ifade eden Milletvekili Tanal, “Muhtarlarımız büyük imkânsızlıklar içinde bölgelerine hizmet götürebilmek için adeta üst makamlara yalvarıyor, bürokrasi ile boğuşuyor. Kendileriyle irtibata geçtim. Adeta acil istek hattı oluşturduk. Muhtarlarımızla birebir irtibata geçtiğimde anladım ki AKP, Şanlıurfa’yı kaderine terk etmiş. En çok Şanlıurfa’dan dönüş oldu. Telefonlarım susmuyor. 4 kişi telefonlara bakıyoruz. Şanlıurfa’da iktidar partisine karşı bir sitem var. Anlaşılan AKP, Şanlıurfa’yı oy deposu gördüğü için hizmet getirmeye bile ihtiyaç duymuyor.” diye konuştu.

ŞANLIURFA’DAKİ SORUNLARI SIRALADI

Şanlıurfa’nın sorunlarını muhtarlardan dinleyen Tanal, Şanlıurfa’dan gelen şikâyetleri şöyle özetledi: “Bozova’da 15 yıldır asfaltlanmayan yol var. Haliliye’de kanalizasyon sorunu, mahallelerin elektrikleri sık sık gidiyor. 1 saat içinde 10 kez elektrik gider mi? Bu işkencedir. Vatandaşın, buzdolabı, çamaşır makineleri patlıyor. Hala 1986’dan kalma ahşap direklere takılı elektrik telleri var. Teller kopuyor, can güvenliği dahi yok. Fırat’a 4 kilometre uzaklıktaki Birecik’te 4 yıldır içme suyu yok! 15 yıllık iktidar Fırat Nehri’nden su gelecek diye vatandaşını kandırıyor. Sondaj kuyuları kurudu, büyükbaş hayvan kalmadı diye Şanlıurfa’da göç başladı. Yol yok, su yok, elektrik yok. Halfeti’de yapılan okulun duvarları sağlam değil, küçücük yavrularımız o tehlikenin içinde. Şanlıurfa Belediye Meclis Üyeleri parti ayrımı yapıyor. Harran’ın trafoya ihtiyacı var. Sokak aydınlatmaları yok. Ben şuan bir Afrika ülkesinden bahsetmiyorum. Bahsettiğim yer Şanlıurfa. 2017 yılında 1 saat içinde 10 kez elektrik nasıl gider? DEDAŞ Urfalılara bu eziyeti neden yapıyor?”

‘MUHTARLAR MİLLETVEKİLLERİNE VE BAKANLARA ULAŞAMIYOR’

Mahmut Tanal, muhtarların Ak Parti’li milletvekillerine ve bakanlara ulaşamadıklarından şikâyetçi olduklarını ifade eden Tanal, “Ana muhalefet olan partimin imkânları el verdiğince hemşehrilerimin, sorumlu olduğum ilim Düzcelilerin ve seçim bölgem İstanbul’un yanında olacağım. CHP’de hizmet işi seçime endeksli değildir. Biz iktidar değiliz ne yapalım da demeyiz. Ne yapabiliyorsak yaparız.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

AK Parti İlçe Başkanı Ağan’dan 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajı

AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan , 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.