Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Eyyübiyeliler hafta sonu parklara akın etti

Eyyübiyeliler hafta sonu parklara akın etti

Şanlıurfa’da hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ederken, Eyyübiyeliler hafta sonunu Osmanlı Mesire Alanı olmak üzere ilçe genelindeki diğer parklara giderek değerlendirdi. Aileleri ile birlikte parklarda dinlenen vatandaşlar, yeşil alanlara yönelik projelerinden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Şanlıurfa tarihinin en büyük yeşil alan atağını başlatan Büyükşehir Belediyesi’nin Eyyübiye ilçesine kazandırdığı 420 bin metrekarelik Osmanlı Mesire Alanı, hafta sonu yeşille iç içe olmak isteyen ailelerin akınına uğradı. Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları neticesinde içerisinde yürüyüş yolları, spor alanı, açık yüzme havuzu, oturma alanları, piknik alanları, şelale, kamelyalar ile hizmete sunulan Osmanlı Mesire Alanı, her yaştan vatandaşı ağırladı.

Havaların sıcak olduğu anlarda yoğunluğun arttığı park sayesinde ferah bir ortamda buluştuklarını belirten aileler, parkın Eyyübiye’ye kazandırılmasından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye teşekkür etti.

‘Daha Yeşil ve Yaşanılabilir Bir Şanlıurfa’ sloganı ile tüm ilçelere yeni yeşil alanlar kazandıran Büyükşehir Belediyesi’nin Eyyübiye ilçesindeki Osmanlı mesire alanına gelen çocuklar da her türlü oyun grubunun yer aldığı parklarda buluşarak eğlenceli anlar yaşadı.

İlginizi Çekebilir

Sahrap Soysal Urfa’yı köşesine taşıdı: Urfa tarihi kadar eskidir

(RHA AJANS/RHA) – Yemek uzmanı ve Yazar Sahrap Soysal Hürriyet’teki köşe yazısında bu hafta Şanlıurfa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.