Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / HRÜ’de 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Kayıtları Başladı

HRÜ’de 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Kayıtları Başladı

( ŞANLIURFA – RHA ) Harran Üniversitesi 2017-2018 eğitim- öğretim yılı kayıtları başladı. Harran Üniversitesi 2017-2018 kayıtları için Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali (Otogar) olmak üzere bir çok noktada öğrenciler için bilgilendirme standı kuruldu, öğrenciler ilgili fakültelere yönlendirildi.

Programlara göre Harran Üniversitesini tercih ederek gelecek öğrenci sayısı toplamının 4 bin 200 civarında olduğunu açıklayan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, diğer üniversitelere göre daha çok tercih edilen Harran Üniversitesinin, bu alanda kendisinden önce kurulan birçok üniversitenin önüne geçtiğini söyledi.

Birkaç bölüm ve program hariç tüm branşlarda yüzde yüz doluluk oranına ulaşıldığını dile getiren Rektör Taşaltın,“Kayıt yaptıracak olan öğrenciler, ek kontenjan, özel yetenek sınavları, yüksek lisans, doktora ve yurtdışı öğrenci kontenjanıyla, öğrenci sayımız 25 bini geçecek.”dedi.

Bu rakamın Şanlıurfa’nın gelişmesi ve tanınması noktasında önemli bir adım olarak gördüklerini belirten Taşaltın, üniversitede kayıtların başladığını, gelecek öğrencilerin mağdur olmamaları için şehirlerarası otobüs terminallerine ve ilçeler dahil tüm fakülte ve meslek yüksekokullarının girişlerine danışma merkezi kurduklarını, ayrıca öğrencilerle birlikte ailelerinin üniversiteye çabuk ulaşmaları için ücretsiz hizmet verecek araçların, Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edildiğini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın,”Geçen yıl e-kayıt sistemi devreye girdi. Öğrencilerimiz, internet üzerinden üniversitemize gelmeden kayıtlarını yapıyorlar. Ayrıca yine geçen yıl başlattığımız ücretsiz İngilizce hazırlık programı ile Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Tıp, Ziraat ve Sağlık Bilimleri Fakültelerine yeni kayıt olan öğrencilere yönelik, tercihli İngilizce hazırlık sınıfına öğrenci kayıtlarımız da devam ediyor.” ifadelerine yer verdi.

Harran Üniversitesine, kızının kaydını yapmaya gelen velilerden Mehmet Nur Kılıç ise kızını başka şehre göndermeden burada üniversite okuma imkanını sağladığı için yetkililere teşekkür ederek; “Ben de bugün kayıtlar başladığı için kızımın kaydı için gerekli evrakları teslim etmeye geldim” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Coşkun’dan Anneler Günü mesajı

(RHA AJANS/RHA) – Memur-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.