Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Sureti Alem’in tepkisine Harran kaymakamından cevap

Sureti Alem’in tepkisine Harran kaymakamından cevap

(ŞANLIURFA-RHA) Sureti Alem Fotoğraf Derbneği Harran’ın tanıtımı için Şanlıurfa’da yapılacak olan fotoğraf yarışması jüri üyelerinin Tunceli’den getirileceğini öne sürerek tepki gösterdi. Harran Kaymakamı Temel Ayca ise bu yarışmada Tunceli Valiliğinin kendi ekibiyle çalışmak istediğini bu tepkilerin karalama haberleri olduğunu söyledi.

Sureti Alem Şanlıurfa Temsilcisi Bünyamin Çadırcı, Marka Şehir Harran etkinlikleri kapsamında düzenlenen 2. geleneksel Harran foto maratonu adı altında düzenleneceği fotoğraf yarışması için Tunceli’den jüri üyelerinin getirileceğine tepki göstermişti. Çadırcı, Harran Kaymakamlığı’nın bu maratonu düzenlerken Şanlıurfa’da faaliyet gösteren bir fotoğraf derneğiyle görüşülmediğini öne sürerek, bu durumun Şanlıurfa’da fotoğrafçılık yapan ustalara hakaret olarak yorumlamıştı.

Bakan Ahmet Eşret Fakıba, Şanlıurfa milletvekilleri, Akparti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i göreve davet ettiği sözlerini kullanan Çadırcı, “Urfalı, Urfalıyı hafif tartar sözü bir kez daha tasdik edilmiştir.” sözlerine yer vermişti.

KAYMAKAM AYCA: ‘TUNCELİ VALİLİĞİ KENDİ ÜYELERİYLE ÇALIŞMAK İSTEDİ’

Çadırcı’nın bu sözlerine Harran Kaymakamı Temel Ayca’dan cevap geldi. Ayca, “Oradaki üyelerinin istihbarat bilgilerinin tamamını topladık. Bunu bir sıkıntı var mı yok mu araştırıyoruz. Tunceli Valiliğinin düzenlediği yarışmaya katılan üyeler ile buraya gelecek olan üyeler aynı. Bu jüri üyeleri zaten Valiliğin çalıştığı insanlardır. Zaten Tunceli Valiliği kendi üyeleriyle çalışmak istedi. Bu insanların tamamının güvenlik açısından da hiçbir sorun yok. Bunların yaptığı karalama haberlerdir.”

İlginizi Çekebilir

Urfa’da şehitler için mevlit okutuldu: 11 Nisan’da unutulmadı

(RHA AJANS/RHA) – Türk Polis Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.