Anasayfa / TÜM HABERLER / SİYASET / Hilvan Ak Parti İlçe Başkanı görevi bırakıyor, bakın nereye aday?

Hilvan Ak Parti İlçe Başkanı görevi bırakıyor, bakın nereye aday?

(ŞANLIURFA-RHA) – Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz gün yaptığı “metal yorgunluk” açıklamasından sonra Türkiye genelinde Ak Parti’de istifalar başlamıştı. Şanlıurfa’da da ilk istifa Ak Parti Hilvan İlçe Başkanı Hanif Düzme’den geldi.

Hanif Düzme Hilvan Ak Parti İlçe Başkanlığı görevini bıraktığını ifade etti. Ruha Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan Düzme, Hilvan 6.Olağan İlçe Kongresi’ne kadar yönetimi hazır hale getirip 2019 yerel seçimlerinde Hilvan belediye başkanlığına aday olacağından dolayı ilçe başkanlığına aday olmayacağını söyledi.

Düzme yaptığı açıklamada, “Bugün genel merkezdeki abilerimiz ile yaptığım istişarede daha güçlü bir Hilvan için  Belediye başkan adayı olacağımı söyledim ve belediye başkan  aday olmak için ilçe başkanlığını bırakıyor, ilçe başkanı adayı olmuyorum.Daima partimin ve Hilvan Halkımız başta olmak üzere tüm Şanlıurfa halkımızın emrinde olacağımı kamuya bu kararımı saygıyla bildiriyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

DEVA Partisi Urfa İlçe Koordinatörleri Belli Oldu

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı Şanlıurfa’nın tüm ilçeleri için “İlçe Koordinatör” atamasını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.