Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnaf ziyaretinde bulunarak, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

HÜDA PAR Karaköprü İlçe Teşkilatından oluşan bir heyet, ilçeye bağlı Şanlıurfa-Diyarbakır yolu üzerindeki esnafı ziyaret etti.

Ziyaret ettiği her işyerine ‘hayırlı cumalar ve hayırlı işler’ temennisiyle giren HÜDA PAR heyetine, esnaf yaşadıkları sorun ve sıkıntıları anlattı.

Ziyaret sonrası HÜDA PAR Karaköprü İlçe Teşkilatı adına açıklamalarda bulunan Faruk Polat, esnafınsıkıntılarından birinin piyasa durgunluğu ve işyeri kiralarının yüksek oluşu olduğunu söyledi.

Devletin kira konusunda esnafa yardımcı olması gerektiğini söyleyen Polat, “HÜDA PAR Karaköprü İlçe Teşkilatı olarak yaptığımız ziyarette esnafın çeşitli şikâyetleri olduğunu gördük. İş yeri kiralarının yüksek olması ve zamlanan ürünlerden dolayı esnaf iş yapamamaktadır. Yetkililerden bu işe bir el atmasını, keyfi zam ve uygulamaların sık sık denetlenip önüne geçilmesini istiyoruz. Hükümetin bu konu ile ilgili çözüm getirmesini, küçük esnafın mağduriyetini giderme ile alakalı bazı adımlar atması lazım. Özellikle kiralarda devletin esnafa yardımcı olması, yaşanan sorunlara bir çözüm getirmesini ümit ediyoruz.”ifadelerine yer verdi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti aktaran esnaf ise,seçim zamanı olmamasına rağmen bu sıcak havada HÜDA PAR’ın esnaf ziyaretleri yapmasını ve sorunlarını dinlemesini takdir ettiklerini aktardı.

İlginizi Çekebilir

Şanlıurfa-Birecik D400 karayolu ölüm saçıyor

(RHA AJANS/RHA) – Türkiye’nin doğusu ve batısını birbirine bağlayan D400 karayolunun Şanlıurfa ile Gaziantep arasındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.