Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Akçakale’de aileler arasındaki husumet tatlıya bağlandı

Akçakale’de aileler arasındaki husumet tatlıya bağlandı

( ŞANLIURFA – RHA ) Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde, geçtiğimiz ay tarla sulama meselesi yüzünden kavga eden iki aile arasındaki husumet, Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ve kanaat önderlerinin girişimleri sonucu barışla son buldu.

Temmuz ayı içerisinde ilçeye bağlı Kurudere mahallesinde, Aygün ve Tekeboğan aileleri arasında tarla sulama meselesi yüzünden çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş, kavgada her iki aileye mensup 15 kişi yaralanmıştı. Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, kavga sonrası oluşan husumetin uzatılmaması, olayın kan davasına dönüştürülmemesi için, bölgenin tanınmış kanaat önderleri ile birlikte harekete geçti. Başkan Ayhan ile kanaat önderi Ali Aydoğdu, her iki ailenin ileri gelenleriyle görüşüp, onları barışa ikna etti.

Aile büyüklerinin de husumeti sona erdirmekten yana tavır almalarıyla iki ailenin fertleri, barış yemeğinde bir araya geldi. Hep birlikte yenilen yemeğin ardından dualar okundu.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, kavganın, kan davasının, düşmanlığın hiç kimseye faydası olmadığını belirterek, “Barışın sağlanmasından dolayı çok mutluyuz. Her iki ailemizin fertlerine de göstermiş oldukları anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yerleri değişen hurdacılar belediye önünde eylem yaptı (GUNCELLENDİ)

(RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa'da hurdacılar Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı. Yerlerinin değişmesine tepki gösteren hurdacılar, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.