Anasayfa / TÜM HABERLER / BÜYÜKŞEHİR, BAYRAMA HAZIR

BÜYÜKŞEHİR, BAYRAMA HAZIR

 

Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıklarını tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Mezarlıkların bakım ve onarımının yapıldığı, ulaşımın bayramın 4 gününde de ücretsiz olacağı ve ALO 153 İletişim Merkezinin 24 saat esası ile hizmet vereceği Büyükşehir Belediyesi’nde tüm ilgili birimler görevlerinin başında olacak.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesinin, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ve İlçe Belediyeleri ile koordinasyon toplantılarını tamamladığını söyledi. Toplantıdaki ana gündem maddesinin Kurban Bayramı olduğunu ve bayramın maneviyatına uygun bir şekilde idrak edilmesi için görev paylaşımına gidildiğini belirten Başkan Nihat Çiftçi, “Tüm kurumlarımızın hedefleri vatandaşlarımıza sağlıklı bir bayram sağlamaktır” dedi.

 

ULAŞIM BAYRAM SÜRESİNCE ÜCRETSİZ SAĞLANACAK

4 günlük bayram süresince ulaşım ile ilgili tüm detayların gözden geçirildiğini sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, “Aldığımız karar gereği; Ulaşım Daire Başkanlığımız bayram süresi boyunca halkımıza ücretsiz hizmet verecektir. Bu anlamda halkımızın gerek ulaşımlarını daha rahat sağlamaları gerekse akraba ziyaretlerini gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilmeleri için tüm araçlarımız bayram süresi boyunca hizmetinde olacaktır” dedi.

Başkan Çiftçi, 1-4 eylül tarihlerinde T1 ve T2 toplama merkezlerinden 97 Nolu otobüs hattının 08:00-13:00-17:00 saatlerinde, 09:00 14:00 18:00 saatlerinde ise mezarlık bölgesinden şehir merkezine hareket edeceğini de ekledi.

 

ŞUSKİ, OLASI SIKINTILARA KARŞI ÖNLEMİNİ ALDI

Büyükşehir bünyesindeki Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü’nün (ŞUSKİ) olası su sıkıntıları ve alt yapı sorunlarına anında müdahale edebilmesi için birimlerin görev başında olacağını da ifade eden Başkan Çiftçi, “Bu anlamda arkadaşlarımız çok duyarlı olacak. Olası bir sıkıntıya anında müdahale edilecek ve vatandaşlarımızın sıkıntıları giderilecek. Öte yandan yine koordinasyon toplantısında da dile getirdiğimiz gibi kurban kesim yerlerinin anında temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi için ilçe belediyelerimiz konu hakkında görev başında olacaklardır” diye konuştu.

 

ALO 153, YİNE 24 SAAT ESASI İLE ÇALIŞACAK

Alo 153 İletişim Merkezinin bayram süresi boyunca 24 saat esası ile hizmet sunacağının da altını çizen Başkan Çiftçi, “Halkımızın öneri ve taleplerine cevap vermek için Alo 153 çağrı merkezimizdeki arkadaşlar 24 saat boyunca görev başında olacaklar. Bu konuda da halkımızdan gelen talepler, ALO 153 çalışanlarımızca gerekli birimlere iletilerek olası sıkıntılar giderilecek” dedi.

 

MEZARLIKLAR MANEVİYATINA UYGUN HALE GETİRİLDİ

Büyükşehir Belediyesinin il merkezi genelindeki tüm mezarlıklarda yeni bir çalışmaya gittiğini ve bu sayede 13 ilçedeki tüm mezarlıkların maneviyatın uygun hale getirildiğini belirten Başkan Çiftçi, “13 ilçemizin tümündeki mezarlıklarda ihate duvarı, iç yolların yapımı ve bakımı, gasilhaneler, bay bayan lavabolar gibi bir çok düzenlemeler yaptık. Tüm bu çalışmalarla birlikte mezarlıklarımızda bayram öncesi detaylı bir temizlik yaparak halkımızın kabir ziyaretlerinde herhangi olumsuz bir tablo yaşamamaları için gerekli önlemleri aldık” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Urfa’da silah kaçakçılığına geçit yok!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı çalışmalarla kentte silaj kaçakçılığına geçit vermiyor. 6136 SKM suçunun önlenmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.