Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Otogarda bayram yoğunluğu

Otogarda bayram yoğunluğu

(Ş.URFA-RHA) – Şanlıurfa otogarında bayram yoğunluğu yüzünü gösterdi. Biletler tükenmek üzere ancak firmalar ek sefere hazırlanıyor.

Kurban bayramına az bir süre kala Şanlıurfa otogarında yoğunluk başladı. On günlük tatili de fırsat bilen vatandaşlar, şimdiden otobüs bileti almanın telaşına düştü. Tatilciler, bilet almaya günler öncesinden başlarken, otogarda biletler tükenmek üzere.

EK SEFER HAZIRLIĞI

Özellikle bayramlarda otogarın yoğun olması otobüs firmalarını ek seferleri başlatmasına yönlendiriyor. Yoğunluğa göre otobüslerin eksik kalması sonucu ek sefer hazırlıkları da başlatıldı. Yoğunluktan dolayı sorun yaşanmaması için sefer başlatan firmalar, vatandaşlara da biletlerin şimdiden alınması ile ilgili önerilerde bulundu.

DAHA ÇOK BAŞKA YERDEN URFA’YA GELİYORLAR

Otobüs biletlerinde bayram artışının yapılmadığı bildirilirken, Şanlıurfa’dan Ankara’ya biletler 80 lira, İstanbul’a ise 110 lira. Kimi vatandaş dönüş biletini de şimdi alırken, kimi de dönmeyi değil gitmeyi düşünüyor. Ancak Şanlıurfa’dan başka yere gidenden çok, başka yerden Şanlıurfa’ya gelenler yoğunluğu arttıracak. Öte yandan otobüs biletleri bulamayan tatilciler, uçak biletlerine yönleniyor.

İlginizi Çekebilir

Deprem ile Yaşamayı Öğrenmeliyiz !

Toprağın altında gerçekleşen ve üzerinde bulunan tüm yapıların hasar görmesini sağlayan bunun yanında can kaybına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.