Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Urfa’da herkes kendi adamını getirmenin peşinde..!

Urfa’da herkes kendi adamını getirmenin peşinde..!

(Ş.URFA-RHA) – Şanlıurfa’da kanayan bir yara mıdır bilinmez ama bu da yadsınamayacak bir gerçektir ki birçok kurum müdürü ve bürokrat atandığı birimdeki mevcut kişileri çalışsın/çalışmasın pasifize etmenin yollarını arıyor.

 BÜROKRATLAR VE ATANMIŞLAR EKİP KURMA KONUSUNDA YARIŞ İÇİNDELER

Yıllardır vatandaş “bu şehir neden gelişmez?” sorusunu kendine soradursun galiba kentin ilerlememesinin önündeki en büyük engel, bürokrasinin ve atanmışların kendi çevresini yerleştirme ve kendi ekibini kurma düşüncesi…Bunu son olarak merkeze çekilen eski Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’da görmüştük. Güngör Azim Tuna, Şanlıurfa’ya atanır atanmaz Valilik’te çalışanlarla yola devam etmeyeceğinin sinyallerini verdi. Kısa süre içerisinde kendisine bir danışman atayan Vali Tuna, özel kalem müdüründe muhabirine kadar her kademe de değişikliğe gidildi. Tuna’nın yerine atanan Vali Abdullah Erin ise, örnek bir davranışta bulunarak mevcut Valilik kadrosu ile çalışabileceğini belirtti.

ÇOĞU KİŞİ İSTİFAYA ZORLANDI

Güngör Azim Tuna’da sonra Şanlıurfa’da bu gelenek bitti derken patlak bu sefer İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden geldi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü birkaç gün önce bünyesinde önemli görev değişikliklerine gitti. Görev değişikliği önceleri normal karşılansa da işin derinine inildiğinde altında farklı nedenlerin yattığı da gözlerden kaçmadı. Yıllardan bu yana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan şube müdürleri, müdür yardımcıları bazı merciler tarafından mobbing yapılarak istifaya zorlandı. Ancak bu karara direnen şube müdürleri ve müdür yardımcıları ise geri plana atılarak görevlerinde değişikliklere gidildi.

TURAN, MÜDÜRLÜK’TE KENDİ EKİBİNİ KURMAK İSTİYOR

Şube müdürleri her ne kadar bu konu hakkında konuşmayıp susma haklarını kullansalar da detaylı bir araştırma yapıldığında İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ın daha önceki görev yerlerinde beraber çalıştığı kişileri tekrar Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde toplamak istediği ortaya çıktı. Ancak Turan, şube müdürlerinin istida etmeyeceklerini belirtmeleri üzerine bütün kurumda görev değişikliğine gitti.

 DIŞARIDAN GELENLER URFA’YI BASAMAK OLARAK KULLANIYOR

Bürokratların ve atanmışların kendi yanlarında veyahut sonrasında getirdikleri kişilerin hiçbiri kentte kalıcı değil…Öyle ki buraya gelen birçok kişi Urfa’da asaletini aldıktan sonra hemen tayinini istiyor. Bu manzaraya daha çok belediyelerde görürken artık farklı kurumlarda da görmek mümkün olacak.

(ÖMER DODANLI-ÖZEL HABER)

 

İlginizi Çekebilir

Ofiste çıkan yangın korkuttu! Ofiste maddi hasar meydana geldi

(RHA AJANS/RHA)-Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde çıkan yangında bir ofis kullanılamaz hale geldi. Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde çıkan …

1 Yorum

  1. Milli eğitimde çalışmayan sadece birinin torpilli ile o koltukları ıskal eden müdür yardımcıları, şube müdürleri
    daha yeni değiştiler..Demek ki liyakat sahibi olan mudurler değilmiş torpille gelmişler yolları açık olsun il millî eğitim müdürü doğru olanı yapıyor.Onlarla çalışmak istemiyor bir Urfalı olarak yapılanın doğru olduğunu düşünüyorum.Torpille gelen daha torpilliyle gider….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.