Anasayfa / TÜM HABERLER / SİYASET / Atilla: Cumhurbaşkanımızın etrafından kenetlenmeliyiz

Atilla: Cumhurbaşkanımızın etrafından kenetlenmeliyiz

(Ş.URFA-RHA) – Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, A Haber’de yayınlanan “Diploması” programının canlı yayın konuğu oldu. Gündemdeki konuları değerlendiren Başkan Atilla, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Başkan Atilla’nın açıklamalarının satır başları…

MERAL AKŞENER’İN ETRAFINDA KURULACAK BİR PARTİ HALKTAN KARŞILIK BULUR MU?

Tabanda bir karşılık bulacağını ben sanmıyorum. Suni yapay olan hiç bir şey karşılık bulmaz. Bu harekette sunidir. Örneğin Ak Parti 2001 yılında kurulduğunda doğal olarak kuruldu. Gücünü halktan alarak AK Parti hareketi oluştu. Ancak Akşener hareketine baktığımız zaman MHP’den ayrıldıklarını söylüyorlar. Ama gücünü MHP tabanında alacağını da ben zannetmiyorum. Çünkü MHP’ye oy veren seçmen ülkesini seven bir seçmendir. Onların kırmızı çizgisi vatan, bayrak ve ezandır. Bundan dolayı kesinlikle Akşener hareketi MHP’den de bir karşılık bulmaz.

15 Temmuz darbe girişiminden önce Akşeher ben bu ülkede başbakan olacağım diyordu. Bu açıklama bile Meral Akşener’in FETÖ ile bir bağının olduğunun göstergesidir. Geçen yıl Koray Aydın, “Bu kesinlikle bir FETÖ projesidir. Meral Akşener, FETÖ’den destek alıyor. Ben bu hareketin içinde olmam” diyen biri. Ama bakıyorsunuz bugün Akşener hareketine destek vereceğini söylüyor. Bu da çok manidar bir durum. Bu tavır yine bir üst akıl tarafından Koray Aydın’ın sahneye sürüldüğünü görüyoruz.

KORAY AYDIN ÜST AKIL TARAFINDAN YÖNLENDİRİLİYOR

Koray Aydına git bu harekete katıl diyen güç Cemil Bayık’a açıklama yaptıran irade ile aynı olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü Cemil Bayık’ta bir kaç gün önce CHP’ye güç vermemiz lazım, CHP’nin etrafında olmamız lazım, dedi. Bunlar aynı üst akıl tarafından yönetiliyorlar. Cemil Bayık’a açıklama yaptıranlar, Koray Aydın’ı Akşener hareketine destek verdirenler aynı üst akıldır.

Türk milleti akıllıdır, Türk milleti zekidir. Kesinlikle bunlar prim vermezler.

TERÖR, SÜLEYMAN SOYLU DÖNEMİNDE AZALDI

Türkiye’de terör Süleyman Soylu döneminde minimize edildi. Ancak Kuzey Suriye’de çok büyük bir tehlike var. Bunu görmezden gelemeyiz. Kuzey Suriye’de terör örgütleri ordulaşıyorlar.

Amerika terörün hamiliğini yapıyor. Terör örgütleri neredeyse Amerika oraya kendi bayrağını çekiyor. Onların akıl hocaları beklemelerini söylüyor. Yeterli güce ulaştıktan sonra gün gelecek Türkiye’ye sızma yapacaklar. Eskiden kandilden gelip şehirde eylem yapmak çok zordu. Ama şu an Suriye ile sınırımızın büyük bir çoğunluğu terör örgütünün elinde. Bugün bir terör örgütü üyesi Kaldil’den çıkıp Sincar üzerinden Rasulayn’a geldiği zaman veya Tel Abyad’a geldiği zaman elini kolunu sallayarak geliyor. Sınırdan geçip eylem yapıyorlar. Ama şu anda bize bilinçli bir şekilde saldırmıyorlar. Onların akıl hocaları saldırmalarını istemiyor. Şu anda ordulaşıyorlar. Yanı başımızda bir kandil kuruluyor. Bu bizim için çok büyük bir tehlike.

CUMHURBAŞKANIMIZIN ETRAFINDAN KENETLENMELİYİZ

Eğer bugün Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz olmamış olsaydı Türkiye bugün Suriye gibi olurdu. Türkiye kan gölüne dönecekti. Bizim bu belayı def etmek amacıyla cumhurbaşkanımızın etrafında kenetlenmemiz lazım. 15 Temmuz’da nasıl halk olarak hep birlikte meydanlara indiysek bugün de birlik ve beraberlik zamanıdır. Ancak bakıyorsunuz birileri suni gündemlerle halkı uyutmaya çalışıyorlar.

 

İlginizi Çekebilir

Siverek’te ilk tur sonuçları belli oldu! Bakın hangi parti ne kadar oy aldı

(RHA AJANS/RHA) – Siverek'te belediye başkanlığı seçimi heyecanı yaşanıyor. Belediye Başkanlığı seçiminde ilk tur sonuçları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.