Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / BELSAN’da milyonluk vurgun iddiası..!

BELSAN’da milyonluk vurgun iddiası..!

(Ş.URFA-RHA) – Bugün kentte çıkan bir iddia, kenti sarsacak cinsten…İddiaya göre BELSAN A.Ş’de Satın Alma biriminde çalışan M.K isimli şahıs milyonlarca lirayı zimmetine geçirip ortadan kayboldu.

M.K PARAYI ZİMMETİNE GEÇİRİP KAÇTI

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren BELSAN A.Ş’de milyonluk vurgun yapıldığı ortaya çıktı. Adeta milletin ve devletin parasını alıp kaçtılar…Bugün birçok kişi tarafından dile getirilen ve daha sonra araştırdığımız ortaya çıkan BELSAN vurgunu kentte şok etkisi yarattı.

BELSAN A.Ş’de Satın Alma biriminde çalışan M.K isimli kişi Urfa Kart parasını zimmetine geçirip izini kaybettirdi. Olayın aslı ise, BELSAN A.Ş günlerdir M.K isimli şahsa ulaşmaya çalışıyor. Belli bir gün geçtiği ve işe gelmediği için iş çıkışı veriliyor. Daha sonra yetkililer tarafından incelemelerde ortaya çıkıyor ki, M.K isimli şahıs zimmetine 1 milyona yakın bir parayı geçirdiği ve kaçtığı iddia edildi.

PARANIN 800 BİN TL CİVARINDA OLDUĞU SÖYLENİYOR

Görüştüğümüz BELSAN A.Ş Genel Müdürü Nusret Urmak ise çalınan paranın büyük bir para olduğunu ve M.K isimli şahıs ile ilgili adli işlemlerin başladığını söyledi. Urmak, ” Şu anda hesaplarımızı kontrol ediyoruz. Yani rakamın ne kadar olduğu şu anda bilinmiyor ama bu ortaya çıkar. Genel olarak biz her ay kontrolleri yaparız. Bu rakamın ne kadar olduğunu da hesapları incelediğimiz zaman ortaya çıkacak. Yani bu durumun doğru olup olmadığı da henüz kesin değil. Malum kişi yıllık izin istedi ama biz kabul etmedik. Onu işine çağırdık. Bu paralar normalde günlük bankaya yatırılıyor. Bunun sorumlusu zaten o kendisidir. İş kanunu gereğince işine davet ettik ancak cevap gelmeyince çıkışını yaptık. 800 bin lira alınmış gibi söylentiler olsa da henüz bu rakam net değil. Bunun kesinleşmesi durumunda o kişi cezasını kesecek zaten. Biz o kişi hakkında da suç duyurusunda bulunduk. Şimdi bu kaybolan paranın rakamını bilmediğimiz için bir şey dersek bu bulanarak böyle gider.Bu olay sadece konu olarak başkana bildirilmiş. Sosyal medyada ne yazılıyorsa bu bizi ilgilendirmez. Bu konu ile ilgili komisyon kurduk ve inceleme başlatıyoruz. Memleketin bu sorunları hepimizin sorunudur. Malum kişi Urfa Kart sisteminden sorumluydu. Daha önce toplu taşıma ulaşımı biriminin müdür yardımcısıydı. Daha sonra onu satın alma birimine aldık” dedi.

SAHİPSİZ KENT DEDİKLERİ BU OLSA GEREK…

Şanlıurfa’da yıllardan beri söylenegelen bir sözün gerçeği de bu vurgunla ortaya çıkmış oldu. Sahipsiz kentin milyon parası aşırıldı…BELSAN A.Ş’ye gelen paraların günlük olarak bankaya yatması gerekiyor. Ancak paranın miktarına bakıldığında ise paranın düzenli olarak bankaya yatırılmadığı ve yetkililerin de gerekli denetimleri yapmadığı ortaya çıktı.

YETKİLİLER BU VURGUNA NE DİYECEK?

Milletin ve devletin parası adeta çalındı ancak yetkililerden vurgun ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Yetkililer gerekli incelemeleri yaptıklarını söylese de M.K isimli şahsı günlerden ne gören var ne duyan…

İŞİN İÇİNDE İHMAL Mİ VAR?

Paranın neden günlük olarak bankaya yatırılmadığı henüz netlik kazanmazken “Vurgunun içinde ihmal mi var?” sorusunu akıllara getirdi. Bankaya yatması gereken paranın bankaya yatmaması nedeniyle BELSAN A.Ş yetkililerinin neden gerekli reaksiyonları almadığı ve denetimleri yapmadığı da kafalarda soru işareti bıraktı.

YANMAZ: YETKİLİLERİN DE BİR AN EVVEL KAMUOYU ÖNÜNE ÇIKIP BUNUN HESABINI VERMESİ GEREKİR

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, iddianın olduğunu ve farklı duyumlarda olduğunu, somut deliller ellerine geçtiğinde kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti. Yanmaz,”Ben isim veremiyorum ama M.K şeklinde lanse ediyorum. BELSAN’da çok ciddi bir paranın götürüldüğünü, adamın kayıplarda olduğunu, bunda ihmali olanların, bu işte parmağı olanların bir an evvel bulunup adalete teslim edilmeli.Yetkililerin de bir an evvel kamuoyu önüne çıkıp bunun hesabını vermesi gerekir. Daha birçok duyumlar var ama somut deliller olmadığı için bir şey diyemiyoruz. Biz somut deliller peşinde koştuğumuz için o delilleri bulunca onları da kamuoyuyla paylaşacağız. Şu anda bir kısım insanlar muhalefet partisinin söylemlerine tahammül edemiyor, onu hazmedemiyor. Biz bunu bir insanlık görevi, memleketimize bir görev olarak adediyoruz. Bunu bir oy avcılığı olarak yapmıyoruz. Allah’ta bizi o duruma düşürmesin” dedi.

(RUHA HABER AJANSI ÖZEL HABER/ÖMER DODANLI)

 

 

İlginizi Çekebilir

Organ nakli yaptırdığı hastasının nişan törenine katıldı

Şanlıurfa'da yaşayan karaciğer hastası Fadile Göktürk, kardeşi Yusuf Göktürk'ten nakledilen dokuyla hayata tutundu. 2 yıl …

1 Yorum

  1. Ben merak ediyorum Nusret urmak orda ne iş yapar bence hemen istifa etmeli yada görevden el çektirilmeli ama yapmaZlar neden mi çünkü başkanın adamı bu da böyle kapanır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.