Anasayfa / TÜM HABERLER / EKONOMİ / Yazmacı: Üstündeki çamuru bana atmaya çalışıyor

Yazmacı: Üstündeki çamuru bana atmaya çalışıyor

( ŞANLIURFA – RHA) Urfa Değişim Gazetesi’nin Cuma Günü gündeme getirdiği ‘Her yerden o çıkıyor’ adlı haberin kentteki yansımaları sürüyor. Handan Karataş’ın iddialarına cevap veren Şanlıurfa Girişimci İş Kadınlar Derneği (SUGİSKAD) Başkanı Asuman Cevahir Yazmacı,”Üstündeki çamuru bana atmaya çalışıyor.”dedi.

Gazetemizin 2-3 gün önce gündeme getirdiği ‘Her yerden o çıkıyor’ adlı haberin ardından Elbirliği Derneği Başkanı ve Eyyübiye Meclis üyesi Handan Karataş, o projede kendisinin başkan olmadığını, sadece belli bir görevde bulunduğunu iddia etmişti. Karataş, projeyle ilgili olarak Girişimci İş Kadınlar Derneği (SUGİSKAD) Başkanı Asuman Cevahir Yazmacı’yı hedef gösterdi. Yazmacı, Karataş’ın iddialarına yönelik Urfa Değişim Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Yazmacı, 2010 yılında Handan Karataş ile birlikte bir proje yürüttüklerini söyledi.

HAYATIMIN YANLIŞINI YAPTIM HANDAN HANIMLA O PROJEYİ YÜRÜTMEKLE

“Siyasette Biz De Varız’,’Birlikte Dirlik İçin Bir Olduk Projesi’nde ben hiç görev almadım, yoktum da. 2010 yılında beraber bir proje yürüttük.” diyen Yazmacı, şunları kaydetti:”Hayatımın yanlışını yaptım Handan Hanımla o projeyi yürütmekle. 2011 yılında aday adaylığım vardı. Projenin koordinatörlüğünü de ‘El Birliği Derneği’ olarak Handan Hanım projede ortaktı.’Kurutma Ünitesi’ ile ilgili. O projede kendisini koordinatör olarak yazmıştı. Yaklaşık 10 bin liraya yakında para aldı oradan. GAP İdaresiyle El Birliği Derneği’ni hayatımızın en büyük yanlışı olarak ortak ettik. Biz GAP idaresi ile birlikte yürütüyorduk. İkinci projeyi yazdık SODES’e. Handan Hanım o proje ile ilgili olarak bizden o üniteyi devretmemizi istedi. O zaman dönemin Valisi Celalettin Güvenç ve yardımcısı Ramazan Seçilmiş vardı. Bunlara çok gidip geldi, bu üniteyi bana versinler diye. Biz dedik ki ikinci projeyi biz devam ettiriyoruz, size vermemiz mümkün değil, vermedik de. Özel bir gazetede bizimle ilgili bir haber yaptırıldı.

ÜSTÜNDEKİ ÇAMURU BANA ATMAYA ÇALIŞIYOR

Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş Bey’e bir rapor hazırladım proje ile ilgili. Ne kadar harcandığına, SKK kayıtlarını, bildirgelerini, ne yapıldığına yönelik. Ondan sonra benim Handan Hanımla ilgili hiçbir ortaklığım olmamıştır, olamaz da. Bir kere yaptık o hatayı. Üstündeki çamuru bana atmaya çalışıyor. Benim bu kadınla ilgili hiçbir sıkıntım yok. Benimle ilgili mesnetsiz bir haber yayınlayınca bir gazetede, benim bir kişiliğim, duruşum ve karşılığım var.

BEN ONU ALLAH’A HAVALE EDİYORUM

Devletten alınan projelerin hepsi dul ve yetim hakkıdır. Buna da tenezzül etmem. Derneğe harcadığım paraların hepsi muhasebe de kayıtlı. O projede verdiğim paranın haddi var, hesabı yok. İsot Projesi’nden Handan Karataş’ın aldığı paralar belli.  1 proje dışında Handan Hanımla bir bağım yoktur. Bir vurgunum, bir şeyim yoktur. Ben onu Allah’a havale ediyorum.”

İlginizi Çekebilir

Ak Partiden Ekonomi Forumu

Ak Parti genel merkez tarafından tüm illerde Şehirlerin Ekonomik beklentileri konulu forum başlatıldı. Ak Parti …

1 Yorum

  1. Bunların altını kazsınlar bakın daha neler çıkar.kongre yaklaştıkça çirkinlerleşmeler devam edecektir.kesin menfaat çatışmasıdır.savcilar bunları okumuyor tabi..isot projesi de varmış..ne hallere düştük

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir