Anasayfa / TÜM HABERLER / Harran Üniversitesinde Çocuk Hakları Etkinliği

Harran Üniversitesinde Çocuk Hakları Etkinliği

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü kapsamında Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek kulunda sinema etkinliği yapılarak farkındalık oluşturulmaya çalışıldı. Sosyal Bilimler MYO Çocuk Gelişimi Programı ile Karaköprü Çadır Gençlik Merkezi işbirliğinde Çocuk gelişimi Programı öğrencilerine ve Karaköprü Çadır Gençlik Merkezi tarafından programa getirilen çok sayıda çocuğa sinema keyfi programı düzenlendi.
Programda günün anlam ve önemini belirtmek üzere konuşma yapan Çocuk gelişimi Bölüm Başkanı Öğr.Gör. Necmi Dedeoğlu ‘’ Gözümüzün nuru çocukların haklarını korumak, asli ve kutsal görevlerimiz arasındadır.”’ dedi. Bütün dünya çocuklarının masum olduğunu belirten Dedeoğlu, Çocukların eğitim ,sağlık, beslenme ve korunma alanında her türlü iyileşmelerin ivedilikle yapılması gerektiğini ifade etti.
Konuşmada konuklara hitap eden Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Necmettin Elmastaş: “Çocuk hakları, insan hakları kavramının içinde ele alınması gereken bir konudur. Bugün, dünyanın birçok yerinde var olan insan hakları ihlalleri, çocuk boyutunda daha geniş kapsamlı bir şekilde büyümektedir. Bu duruma acil müdahale edilmesi gerekmektedir. Çocuk hakları, bir insan hakları meselesidir. Küçük yaşta ağır işlerde çalıştırılan, horlanan, hatta savaşlarda öldürülen çocuklar insanların vicdanlarını yaralamaktadır. Bu tür programlarla bu konuda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.
Program Günün anlam ve önemi konusunda konuşma yapan Öğr.Gör.Mustafa Aslan yönetiminde, öğrencilere Evliya çelebi filmi izletildi. Program konuklara çeşitli ikramların sunulmasının ardından son buldu.

İlginizi Çekebilir

Urfa’da silah kaçakçılığına geçit yok!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı çalışmalarla kentte silaj kaçakçılığına geçit vermiyor. 6136 SKM suçunun önlenmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.