Anasayfa / TÜM HABERLER / Başkan Atilla’dan Mevlit Kandili Mesajı
Başkan Atilla'dan Mevlit Kandili Mesajı

Başkan Atilla’dan Mevlit Kandili Mesajı

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Mevlit Kandili vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Atilla mesajında tüm Ceylanpınarlıların ve İslam aleminin kandilini tebrik etti. Başkan Atilla, Hz. Peygamberi anlamaya ve yaşamaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Mevlit Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hz. Muhammed’in (sav) doğumunun kutlandığı, hayatı O’nun ahlakıyla güzelleştirecek bir tazelenme mevsimidir. İnsanlar arasında kin ve nefretin, farklılıklar arasında çatışmanın alevlendiği, şiddet cinayetleri, insan hakları ihlalleri, kötü ve zararlı alışkanlıkların hızla yayıldığı, tabiatın hoyratça kullanıldığı günümüz dünyasında âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizi anlamaya ve anlatmaya, onun sevgisi etrafında birleşmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Bu duygularla başta Ceylanpınarlı hemşerilerim olmak üzere, tüm milletimizin ve İslam âleminin Mevlit Kandili’ni en içten dileklerimle tebrik ederim.”

İlginizi Çekebilir

Urfa’da silah kaçakçılığına geçit yok!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı çalışmalarla kentte silaj kaçakçılığına geçit vermiyor. 6136 SKM suçunun önlenmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.