Anasayfa / TÜM HABERLER / Başkan Ekinci,El Haznevi Medresesinin temelini attı (Görüntülü)
Başkan Ekinci,El Haznevi Medresesinin temelini attı
Başkan Ekinci,El Haznevi Medresesinin temelini attı

Başkan Ekinci,El Haznevi Medresesinin temelini attı (Görüntülü)

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Muradiye Mahallesinde Şeyh Abdüsselam El Haznevi Medresesinin temelini attı. Belediyenin katkılarıyla yapımına başlanılan medresenin kısa  sürede  hizmete sunulması hedefleniyor.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Muradiye Mahallesinde Eyyübiye Belediyesinin katkılarıyla yapımına başlanılan Şeyh Abdüsselam El Haznevi Medresesinin temelini attı. Muradiye Mahallesinde yapımına başlanılan medresenin temel atma törenine; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şeyh Abdüsselam Haznevi, Şeyh İzzettin Aksan, Şeyh Şükrü’nün oğlu Şeyh Abdülvahap, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, Belediye Başkan Yardımcıları, Kanaat Önderleri, Muradiye Mahalle Muhtarı Mehmet Alak, Muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı. Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından temeli atılan ve başta Muradiye mahallesi olmak üzere çevre mahallelerin de büyük bir ihtiyacını karşılayacak olan medresenin temeli, dualar eşliğinde atıldı. Toplam 4 kattan oluşan medrese içinde kuran kursu ve öğrenci yurdunu da barındırıyor. 2. Bodrum katta; 4 adet depo,1 kazan dairesi, 1. Bodrum kat ve zemininde; 1 adet mescid, idare, 2 misafirhane, 9 adet 12 kişilik,1 adet 20 kişilik derslik ile 1 kütüphane, 1 katta; 9 adet 4 kişilik, 1 adet 8, 1 adet 6 kişilik yatakhane, 2 katta; 1 yemekhane ve konferans salonunu barındıran medrese toplam 350 metre karelik alanı kapsıyor. Medresenin temel atma töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ilçeye yatırımların süreceğini belirtti. Şeyh Abdüsselam El Haznevi ise medrese yapımına sunduğu katkıdan dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür etti.

Temel atma töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübiye Belediyesi olarak bu tarz çalışmaların içinde olmayı sürdüreceklerini belirti. Başkan Ekinci,”  Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada Şeyh Abdüsselam El Haznevi adına yaptıracağımız medresenin temel atma törenindeyiz.  İçinde bulunduğumuz ortama baktığımızda özellikle bir manevi açlığın olduğunu görüyoruz. Bizler de bu manevi açlığın giderilmesi için de değerli kanaat önderlerimizin büyük bir çaba içinde olduğunu görüyoruz. Bunlara bir nebze de olsa bizlerin de katkıda bulunmamız bizler açısından sevindirici bir durum.  Aslından en önemli teşekkürü, böyle yerlerin temel atmasına rahatlıkla yapabilmemize olanak sağlayan, ümmetin lideri Sayın Cumhurbaşkanımıza yapıyoruz. Daha önceki dönemlerde böyle bir durumda bir anda bir araya gelip temel atma törenini yapamazdık. Dolayısıyla bu temel atma içinde bulunduğumuz aşamayı da göstermiş oluyor. Ben bu vesileyse buraya gelen ve temel atma törenimize katılan değerli büyüklerimize sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum. Burada yoğun emek verecek olan ve bundan sonra da desteklerini esirgemeyecek olan herkese de şükranlarımızı sunuyoruz, Eyyübiye Belediyesi ve Başkanı olarak ta bu tarz çalışmaların içinde her zaman olacağımızı ve destekleyeceğimizi de belirtmek istiyorum. “ dedi.

Kendi adına yaptırılan medresenin temel atma töreninde konuşan  Şeyh Abdüsselam El Haznevi de medrese yapımına sunduğu katkıdan dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür etti.

İlginizi Çekebilir

Urfa’da silah kaçakçılığına geçit yok!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı çalışmalarla kentte silaj kaçakçılığına geçit vermiyor. 6136 SKM suçunun önlenmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.