Anasayfa / TÜM HABERLER / SİYASET / “FETÖ sessiz bir şekilde Türkiye’yi zapt etmiş olacaktı”

“FETÖ sessiz bir şekilde Türkiye’yi zapt etmiş olacaktı”

(Ruha Haber Ajansı/RHA) – GAP Tarımsal Araştırma Merkezi’nde konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Eğer 15 Temmuz olmasaydı ve biz farkında olmasaydık, 3 yıl sonra FETÖ sessiz bir şekilde Türkiye’yi zapt etmiş olacaktı” dedi.

Dün kente gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bugün GAP Tarımsal Araştırma Merkezi’nde (GAPTEAM) gazeteciler ve partililer ile bir araya geldi. Fakıbaba, önemli açıklamalarda bulunurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kenti gelişi ile ilgili hazırlıkların tam gaz devam ettiğini söyledi.

“BİZİM İÇERİDE VE DIŞARIDA HAİNLERLE NASIL MÜCADELE ETTİĞİMİZİ BÜTÜN HALKIMIZ ÇOK İYİ GÖRMEKTE”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 15 Temmuz’un olmaması halinde FETÖ örgütünün ülkeyi zapt edeceğini söyledi. Fakıbaba, “Bizim içeride ve dışarıda hainlerle nasıl mücadele ettiğimizi bütün halkımız çok iyi görmekte. Amacın, Türkiye’yi bölmek olduğunu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin neticesinde herkes anlamış durumdadır. O emperyalist ülkelerin kendi menfaatleri uğruna Türkiye’yi nasıl bir yönetimle yönetmek istediklerini, nasıl bir tehlikeyle baş başa bıraktıklarını herkes gördü. Bunu Türkler de, Kürtler de, Araplar da, Lazlar da esasında vicdanının sesini duyan herkes gördü. Bugünkü şehitlerimiz, gazilerimiz keşke olmasaydı. Eğer 15 Temmuz olmasaydı ve biz farkında olmasaydık, 3 yıl sonra FETÖ sessiz bir şekilde Türkiye’yi zapt etmiş olacaktı” dedi.

“SİZİN, OKYANUSTAN İLERİ TABUTLAR GİTTİĞİ ZAMAN AKLINIZ BAŞINIZA GELİR”

Bakan Fakıbaba, Amerika’ya göndermelerde bulunarak, “Emperyalist ülkeler zannediyorlar ki; ‘Türkiye sıradan bir ülkedir. Biz gideriz, etraflarını çeviririz, sonra uydu bir devlet kurarız. Zaten başka bir devletin uydusu olacaktı, sonra topumuzla, uçağımızla gireriz Türkiye’yi adam ederiz, istediğimiz gibi yönetiriz’ diye düşünüyorlar. Siz önce kendinize bakın, size başka ülkeler öyle ders verdi ki; hala akıllanmadınız. Gelin buraya akıllanırsınız. Biz bir ölürüz, bin öldürürüz, bin doğarız. Sizin, okyanustan ileri tabutlar gittiği zaman aklınız başınıza gelir. O zaman Türkiye’nin ne olduğunu, Osmanlı tokadının gerçekten ne olduğunu o zaman göreceksiniz. Bu anlamda halkımıza inanıyoruz ve güveniyoruz” diye konuştu.

 

İlginizi Çekebilir

İlçe aday adayları bu habere dikkati!

Şanlıurfa’da merkez ilçeler tüm ilçelerin belediye başkan adaylarını AK Parti Genel merkezi belirleyeceği bildirildi. 31 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.