Anasayfa / TÜM HABERLER / SİYASET / SGK Başkanı Selim Bağlı’da Aday Olmak İçin İstifa Etti

SGK Başkanı Selim Bağlı’da Aday Olmak İçin İstifa Etti

(Ruha Haber Ajansı/RHA)- Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)-Başkanı Mehmet Selim Bağlı 24 Haziran erken seçimleri için  Milletvekili adayı olmak için istifa etti.

SGK Kurum Başkanı Mehmet Selim Bağlı görevinden istifa ettiği öğrenildi. Ak Partiden Milletvekili aday adaylığı için uzun süredir konuşulan isim olan SGK başkanı Selim Bağlı, bugün kurumdaki görevinden istifa etti.

Ak Parti Genel merkezinde dün üst düzey yöneticileri ile bir araya gelen Bağlı bugün sabah Başkanlık görevinden istifa ederek 24 Haziran 2018 günü yapılacak olan seçimler için Aday adayı oldu. Başkent Ankara’da Şanlıurfalı en Üst düzey yönetici olan Bağlı’nın istifası kabul gördü.

SGK BAŞKANI MEHMET SELİM YAĞLI KİMDİR?

1975 yılında Şanlıurfa’da dünyaya geldi. Gazi Üniversitesinde İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Bağlı daha sonra Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Ekonomisi bölümünde ise yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.

1999 yılı içerisinde Maliye Bakanlığı bünyesinde Devlet Muhasebe Uzman Yardımcısı olarak göreve başlayan Bağlı 2000 yılı ve 2007 Ocak ayı döneminde Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu’nda ve daha sonra Denetçi Yardımcısı ve Denetçi olarak görevlerde bulunmasıyla beraber 2007 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İç Denetçi olarak çalışmalarına devam etti.

Ayrıca Selim Bağlı, 2013 yılı içerisinde ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak göreve getirildi.

Diğer yandan Dr. Mehmet Selim Bağlı, 18 Aralık 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameler ile beraber Sosyal Güvenlik Kurumu’na Kurum Başkanı olarak atanmış ve 2.5 yıldır görevine devam etmekteydi.

Evli ve dört çocuk babası sahibi olan Mehmet Selim Bağlı üst düzey İngilizce ve Arapça Dili biliyor.

İlginizi Çekebilir

Canpolat, Ekibini Kurdu

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, başkan yardımcılığı kadrolarına atamalarını yaparak, ekibini kurdu.   Canla başla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.