Anasayfa / TÜM HABERLER / EĞİTİM / Yaz Dönemi Kur’an’ı Kerim Kursu Başladı

Yaz Dönemi Kur’an’ı Kerim Kursu Başladı

Kur’an Aşıkları Derneği (KA-DER) 2018 yılı yaz dönemi Kur’an eğitimine başladı.
Kur’an Aşıkları Derneği (KA-DER) Genel Başkanı Fethi Küçük 2018 yılı bağlı şubelerde Kur’an kurslarının başlaması sebebiyle öğretmenlerle bir toplantı yaptı. Yapılan toplantısında öğretmenlerin görev yerleri belli oldu.

Ka-der 2018 yılı yaz kuran kursu eğitimi için start verildi, Eğitimin ilk günü öğretmenler ile bir araya gelen Ka-der başkanı Fethi Küçük Çeşitli tavsiyelerde bulundu. Bahçevan’dır öğretmen, Hayat bahçesinde sevgi ile yetiştirir filizlerini.
Çoban’dır öğretmen, Sabır ile korur kuzularını cehalet kurtlarına karşı.
Ana’dır, baba’dır, kardeştir. Kısacası her şeydir öğretmen.
Sizler öğrencilere bir anne bir abla bir ağabey sevgisiyle yaklaşacaksınız. Annelerinin elini tutup Ürkek bakışlarla kursa gelen o kalbi pırıl pırıl temiz yavrulara bütün kalbinizle sarılacak, onlara güven vereceksiniz. Unutmayın! Yetiştirdiğiniz her bir can sizin için birer sadaka-i cariye olacaktır.
Küçük: 2018 Yılı Yaz Kursu Açıklaması
Allah’a hamd olsun ki bizi bir öğretim dönemine daha yetiştirdi. Ta önceden bu eğitim dönemi için hazırlıklarımızı yaptık. Geçen sene 9 tane şubemiz vardı. Halkımıza daha iyi hizmet etmek için Allah’ın yardımıyla bu sene şube sayımızı 10’a çıkardık. Bunlar:
1)-Öğretmen evi civarındaki genel merkezimiz,
2)-Karaköprü 35 metrenin sonunda Ravza şubemiz,
3)-Diyarbakır yolu solunda Akpınar şubemiz,
4)-Özlek Camisinin yanında Veysel Karani şubemiz,
5)-Sancaktar Mahallesi şubemiz,
6)-Eyyup Göncü lisesi yanındaki Eyyubiye şubemiz.
7)-Süleymaniye şubesi
8)-Sigorta şubesi
İmam Keskin ve Masuk Toki şubeleri ile ilgili yer arama çalışmamız devam ediyor.
Bütün şubelerimizde eğitim ücretsizdir. Şubelerimizde sabah 8.30-12.00 arası kız çocuklar, öğleden sonra 13-16 arası erkek çocuklar öğretim görüyor. Bazı şubelerimizde servislerimiz de mevcuttur. Haydi gençler ve çocuklar! Eğlenceli bir Kur’an öğrenme sezonu geçirmeniz için sizleri şubelerimize bekliyoruz. Gel bu yaz Kur’an’ı kalbine yaz ki kalbin aşkla dolsun.

İlginizi Çekebilir

Harran Üniversitesi, Türkiye İkincisi Oldu

Harran Üniversitesi, mekânda erişilebilirlik bayrak ödülleri kategorisinde dokuz bayrak ödülü ile büyük başarı göstererek Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.