Anasayfa / TÜM HABERLER / YEREL HABER / Ceylanpınar’da Ak Parti’ye Katılımlar Sürüyor

Ceylanpınar’da Ak Parti’ye Katılımlar Sürüyor

24 Haziran seçiminin arifesinde Ceylanpınar Beleye Başkanı Menderes Atilla’nın girişimleri ile HDP’den Ak Parti’ye kitlelerce katılım oldu.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’nın girişimleri meyvesini vermeye devam ediyor. Ceylanpınar’da 24 Haziran seçimi öncesinde HDP’den Ak Parti’ye katılımlar sürüyor. Seçim çalışmalarını sürdüren Başkan Menderes Atilla, Ceylanpınar’da birçok aile ve akrabaları ile görüşerek Ak Parti saflarına geçmesini sağladı.

AİLELER 24 HAZİRAN’DA AK PARTİ’Yİ DESTEKLEYECEK
Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’nın girişimleri sonucunda Ak Parti saflarına geçen ilçenin ileri gelen aileleri ve akrabaları daha önceden HDP saflarında yer alıyordu. Başkan Menderes Atilla, İlçe Başkanı Halid Şimşek, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve partililer ile beraber aileler parti binası önünde bir araya gelerek katılımlarını resmileştirdiler. Yaşanan katılıma hem partililerin hem de vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Daşkıran Ailesi öncülüğünde ve Başkan Atilla’nın girişimleri ile Abdürezzak Gündüz ve ailesi, Hacı Şükrü Ökmen ve ailesi, Hacı Fevzi Yılmaz ve Kaymaz Ailesi, Yiğit Öncü ve arkadaşları, Hacı Şerif Erışık, İbrahim Erışık’ın Ailesi, Abdülaziz İrşek ve ailesi, Hacı Abdülvahap Kaya ve ailesi, Edip Kurt ve aiesi, Hacı Zurnacı ve kardeşleri HDP’den ayrılarak AK Parti saflarına katıldılar.

“AK PARTİ’DEN ÖNCE TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE DEMOKRASİ SORUNU VARDI”
Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Ak Parti iktidarından önce Türkiye’de demokrasi ve özgürlük sorunu olduğunu belirtti. Atilla, “Partimize katılan değerli aileler ve üyeleri hepinize tek tek teşekkür ediyorum, hoş geldiniz. Bugün Türkiye’nin kaderini değiştiren lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ak Parti döneminden önceki Türkiye nasıldı, şimdiki Türkiye nasıl? Ak Parti dönemi döneminden önce Türkiye’de açlık vardı, fakirlik vardı, fukaralık vardı, sefalet vardı. Bir de bunların üstüne özgürlük yoktu. Bugün Ak Parti sayesinde insanlar özgürce anadilini konuşuyor, özgürce istediği okullara gidiyor, özgürce istediği şekilde giyinebiliyor. Ak Parti döneminden önce anne ve bacılarımızın baş örtüsü bile takması yasaktı. O baş örtüleri ile resmi dairelere giremiyorlardı. Çocuğu asker olup mezun olan anneler mezuniyet törenine, kışlalara başında baş örtüsü var diye alınmıyordu. O günleri unutmadık. Önceden bir Arap veya Kürt çocuğu cezaevine girince annesi Türkçe bilmiyordu diye görüşemiyorlardı. İşte bu eski günleri unutmamız lazım. Ak Parti’den önce Türkiye’nin her yerinde demokrasi sorunu vardı. Ak Parti ile beraber demin saydığım bu zulümler de tek tek kalkmaya başladı. Kendimizin huzuru için, çocuklarımızın geleceği için ve de huzurlu bir yaşam için tek bir adres var. O da Ak Parti’dir, tek bir lider var, o da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun etrafında kenetlenmeliyiz ve onu desteklemeliyiz” diye konuştu.

“BU DAVA TÜRKİYE’YE EMEK VERMİŞ, TÜRKİYE’NİN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAĞLAYANLARIN DAVASIDIR”
Ak Parti İlçe Başkanı Halid Şimşek, Türkiye’ye özgürlüklerin Ak Parti ile geldiğini ifade ederek, “Aramıza katılım yapan ailelere tek tek teşekkür ederim. Sevgili dava arkadaşlarım inanın bana bu Allah’ın davası, bu dava hakkın davasıdır. Bu dava Türkiye’ye emek vermiş, Türkiye’nin özgürlüğünü sağlayanların davasıdır. Türkiye’deki Müslümanların özgürlüğünü kazanmasının davasıdır. Dikkat edin Ak Parti’den önce nüfusun yüzde 98’i Müslüman iken maalesef Türkiye’de Müslümanlara özgürlük yoktu. Hatırlarsınız ezanlarımız Türkçe’ye çevrildi. Daha sonrasında Adnan Menderes’in gelişi ile ezanlar orjinal diline döndü. Peki ondan sonra din düşmanları ülkemizden vazgeçti mi, hiçbir zaman vazgeçmedi. Sürekli Kuran’a saldırdılar, sürekli İslam’a saldırdılar ve sürekli en önemli konu annelerin baş örtüsüne saldırdılar” dedi.

İlginizi Çekebilir

Solotürk Ve Jöak Üzüm Salkımı Timi Şanlıurfa Semalarında

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümü dolayısıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şanlı ruhun diri kalması, gelecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.