Anasayfa / TÜM HABERLER / YEREL HABER / Trafik Parkı Temeli Atıldı

Trafik Parkı Temeli Atıldı

Türkiye’nin en büyük ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın temeli Şanlıurfa’da atıldı. 32 bin metrekarelik bir alan üzerinde yapımına başlanan merkezin temel atım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Türkiye’nin en genç şehri Şanlıurfa’da çocuklara ve gençlere yönelik yatırımlarımız sürecek” dedi.

Çocukların ve gençlerin eğitimde ve sporda gelişmesine yönelik her türlü desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, bu kez Türkiye’nin en büyük Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı Şanlıurfa’ya kazandırıyor. 14 bin metrekaresi kapalı, toplamda ise 32 bin metrekarelik yeşil alan üzerine yapılması planlanan parkın temel atım töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin ev sahipliğinde düzenlenen törene AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ve AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Peltek, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şefik Bakay, Şanlıurfa Defterdarı Gülcan Akbıyık, Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mehmet Altun ile çok sayıda davetli katıldı.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: ÇOCUKLARA VE GENÇLERE YÖNELİK YATIRIMLARA DEVAM
Temel atım töreninde bir konuşma yaparak tüm davetlileri selamlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “19.4 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç şehriyiz. Büyükşehir kadroları olarak bu genç potansiyelin farkında olan ve gençlerine yönelik yatırımlara önem veren bir anlayışa sahibiz. Bu yatırımımız da işte bu bilinçle yola çıkarak hayata geçiriliyor. Çocuklarımızın trafik anlamında her türlü bilgi ve donanıma sahip bir şekilde geleceğe birikimli bir birey olarak kazandırılması çok hassas bir konu. Böylelikle bir projemizi daha fiziki olarak uygulamaya geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi.

ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI
Türkiye’nin en büyük ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’ olma niteliği taşıyan proje 32 bin metrekare yeşil alan üzerine ve 14 bin metrekare kullanım alanı üzerine yapılacak. Deneyimli trafik eğitmenleri ile birlikte ilkokul ve anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verilecek olan eğitim parkında aynı anda 140 öğrenci eğitim alabilecek. Engelli öğrencilerin de unutulmadığı projede öğrenciler, akülü araçlar kullanarak trafik eğitimi almış olacak. 3 adet bina, açık hava dersliği, çocuk oyun parkı ve bir yonca kavşağı, yaya geçitleri, yaya üst geçitleri, sinyalize kavşaklar, kontrolsüz kavşaklar, dönel kavşaklar, hemzemin geçitler, tünel, kasisli yollar, otobüs durakları, alt geçitler, üst geçitlerin bulunduğu bu minyatür şehirde gelecekteki trafik sorunlarının şimdiden azaltılması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir

Başkan Ekinci Ramazan Bayram Mesajı

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bayramların, insanları birbirine yakınlaştıran, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.