Anasayfa / TÜM HABERLER / YEREL HABER / Hilvan’da İçme Suyu Arıtma Tesisi Çalışmaları Sürüyor

Hilvan’da İçme Suyu Arıtma Tesisi Çalışmaları Sürüyor

Hilvan’da Atatürk Barajından arıtacağı 15 bin ton suyunu ilçe hanelerine ulaştıracak olan Hilvan İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 20 bin metrekare üzerine kurulumu devam eden tesis yakın bir dönemde faaliyete girecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’nın tümünde alt yapı eksiklikleri bir bir çözülerek geleceği esas alarak yapılan çalışmalar sürüyor. Kent merkezi, ilçeler ve bunlara bağlı kırsal mahallelerde kanalizasyon, yağmur suyu drenaj ve içme suyu çalışmalarının yanı sıra önemli projeleri hayata geçiren ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, atık su arıtma tesisleri, içme suyu arıtma tesisleri gibi devasa hizmetleri vatandaşların hizmetine sunmaya devam ediyor.

Şanlıurfa genelinde vatandaşlara arıtılmış su sağlamak adına tüm ilçelerde su arıtma tesisi çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi, Birecik, Halfeti, Viranşehir ve Suruç ilçesinde da yapacağı su arıtma tesisi ve ana isale hattının ihalesini gerçekleştirdi.

GÜNLÜK 15 BİN TON ARITILMIŞ SU

Şanlıurfa’da su kaybının önüne geçebilmek ve su tasarrufunu sağlamak adına çalışmalarını yürüten ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, tüm vatandaşlara temiz, sağlıklı içme suyu kavuşturmak için DSİ Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü Hilvan içme suyu arıtma tesisi çalışmaları aralıksız devam ederek projenin bir an önce bitirilmesi için tüm araç ve ekipmanlarla aşırı sıcak havaya rağmen durmaksızın sürdürüyor.

20 bin 422 metrekarelik alana sahip olacak olan içme suyu arıtma tesisi Atatürk Barajından alınacak günlük 15 bin 000 metreküp ham suyu arıtarak günde 15 bin ton suyu içmeye hazır hale getirecek ve ilçe halkına arıtılmış, temiz ve sağlıklı içme suyu sunacak.

İlginizi Çekebilir

Başkan Ekinci Polislerle birlikte Fidan Dikti

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü ve Polis haftası kutlama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.