Anasayfa / TÜM HABERLER / GÜNCEL / Urfa’da Uçak Seferleri Azalmaya Devam Ediyor

Urfa’da Uçak Seferleri Azalmaya Devam Ediyor

Yapılan onca girişime rağmen Şanlıurfa’dan yapılan uçak seferleri azalmaya devam ediyor.

Onur Air’in Şanlıurfa’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na gerçekleştirdiği uçuşları iptal etmesinden sonra Pegasus da bir süre önce Şanlıurfa-Ankara uçak seferlerini programından çıkarmıştı.
Anadolujet GAP Havalimanından Ankara’ya sabah ve akşam olmak üzere günde 2 uçuş gerçekleştiriyor. Kimi zaman sabah saatlerindeki uçuşlar iptal ediliyor.
Bu konuda çok sayıda tepki var. İsmini açıklamak istemeyen bir Turizm Seyahat Acentası çalışanı, Anadolujet’in bu sefer iptallerini eleştirirken şu yorumu yaptı: ”Örneğin bir çocuğunuz  ya da yakınınızın sağlık sorunu var.Günler öncesinden Ankara’daki bir hekimden randevu almış, sabah seferi için uçak bileti kestirmiş, tüm hesaplarınızı yapmışsınız, size birden bire uçak seferinin iptal edildiği iletiliyor. Tüm planlarınız alt üst oluyor. Bunun gibi mağduriyetlere şahit oluyoruz. Haklı olarak Urfa’ya verilen değer bu mu diye soruyorlar.

Uçak seferi sayısının azalması, yetersiz oluşu bilet fiyatlarına olumsuz biçimde yansıyor. Uçak seferi sayılarının arttırılması, Antalya, Kıbrıs seferlerinin başlatılması noktasında Valimizin, Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Milletvekillerinin, siyasilerimizin girişimde bulunmasını istiyoruz.”

Uçak seferi sayısının arttırılması konusu son olarak geçen Mart ayında ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı sıfatıyla İsmail Demirkol tarafından gündeme getirilmişti. Demirkol, Türk Hava Yolları, Anadolujet ve SunExspres üst düzey yöneticilere özetle şu mesajı göndermişti: ‘Göbeklitepe Arkeolojik Alanının ziyarete açılması ile birlikte Şanlıurfa ilinde turizmde bir canlılık yaşanacaktır.Açılacak olan Göbeklitepe alanına ziyarete yıllık 1 milyon turistin geleceği öngörülmektedir. Söz konusu sebeplerden, mevcut ve oluşacak yolcu yoğunluğundan dolayı Şanlıurfa GAP Havalimanımızdan Antalya ve Kıbrıs Havalimanına uçuş gereksinimi duyulmaktadır. Mevcut yolcu potansiyelinin değerlendirilmesi açısından belirtilen havalimanlarına direkt seferlerin düzenlenmesini talep etmekteyiz.’

airnewstimes.com

İlginizi Çekebilir

Havale geçiren kızı Eyyübiye Belediyesi personelleri hastaneye yetiştirdi

Şanlıurfa’da havale geçiren kızı Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü personelleri yetiştirdi. Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.