Anasayfa / TÜM HABERLER / YEREL HABER / Göbeklitepe Artık Tüm Gün Ziyarete Açık

Göbeklitepe Artık Tüm Gün Ziyarete Açık

(Ruha Haber Ajansı – RHA)  UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan ve üst çatıdaki tadilatı tamamlanan Göbeklitepe’nin tüm gün ziyaretçilere açık olacağı açıklandı.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,“Göbeklitepe’nin iklimsel koşullardan etkilenmemesi ve ziyaretçilerin alanı daha rahat ziyaret edebilmesi amacı ile üst çatı örtüleri yapımına – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde, Karacadağ Kalkınma Ajansının nihai yararlanıcı olduğu Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi kapsamında- 2016 Haziran ayında başlanmış ve 2018 yılında tamamlanarak Mart 2018 ‘de ziyaretçiler kontrollü olarak alana alınmaya başlanmıştır.

Ancak alanda zorunlu olarak devam eden tadilat nedeni ile 13.10.2018 tarihinden itibaren alana ziyaretçiler saat 08:00 / 11:45 saatleri arasında alınmış olup, alandaki çalışmalar 15.11.2018 tarihi itibari ile tamamlanmış olup alana ziyaretçiler 16.11.2018 tarihinden itibaren haftanın 7 günü rutin ziyaret saatleri olan 08:00 / 16:30 saatleri arasında kabul edilecektir. Kamuoyunun dikkatine saygılarımızla sunarız.”denildi.

İlginizi Çekebilir

Vali Erin’den Koronavirüs ve Afet Eğitim Yılı Açıklaması

2021 yılı Ocak ayı İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, koronavirüspandemisi sürecinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.