Anasayfa / TÜM HABERLER / GÜNCEL / Bunlarda Urfa’nın utanç rakamları!

Bunlarda Urfa’nın utanç rakamları!

Şanlıurfa Barosu Çocuk Hakları Komisyonu kentte 782 tecavüz ve cinsel istismar vakası yaşandığını ve bunun için avukat ataması yapıldığını ifade etti.

RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa’nın utanç rakamları açıklandı. Şanlıurfa Barosu Çocuk Hakları Komisyonu kentte 782 tecavüz ve cinsel istismar vakası yaşandığını ifade etti.

Cinsel istismara maruz bırakılanların 570’inin kız çocuğu, 163’ünün ise erkek çocuğu olduğunu belirten komisyon, aynı dönemde 18 ile 25 yaş aralığında 44 kadın ve 2 erkeğin, 25 yaş üstü ise 3 kişinin tecavüze maruz bırakıldığını aktardı.

MA’nın yaptığı habere göre açıklama yapan Avukat Melis Can Güneş, “en Müslümanım asla böyle bir şey yapmam’ diyenler tahliye ediliyor. Mahkemeler, STK’leri, baroları, kurum ve kuruluşları mahkeme salonlarından uzak tutarak, cezasızlık politikası uyguluyor. Müdahillik talebimizi reddederek, bizi mahkemeden uzak tutuyor. Mahkemelerin sanıkları tahliye etmesi, erk zihniyeti güçlendirerek, kişileri bu suça teşvik ediyor. Bizleri her ne kadar mahkeme salonlarından uzak tutmaya çalışsalar da, bu dosyaların takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

Havale geçiren kızı Eyyübiye Belediyesi personelleri hastaneye yetiştirdi

Şanlıurfa’da havale geçiren kızı Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü personelleri yetiştirdi. Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.