Anasayfa / TÜM HABERLER / SİYASET / “Yeni dönemde de adayım”

“Yeni dönemde de adayım”

CHP PM (Parti Meclisi) Üyesi Erbil Aydınlık, “Yeni dönemde de Parti Meclis üyeliğine adayım” dedi.

CHP’nin 25-26 Temmuz’da yapacağı 37. Olağan Kurultayı için hazırlıklar sürerken, genel başkan adaylığı ve partinin en üst yönetim organı olan Parti Meclisi (PM) için de kulisler hareketlendi.

KURULTAY İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

CHP’nin Bilkent Odeon Kültür Merkezi‘nde yapacağı kurultay için hazırlıklar sürüyor.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6. kez aday olacağı CHP Genel Başkanlığı yarışında sürpriz beklenmezken, PM (Parti Meclisi) adayları da belli olmaya başladı.

Önceki dönem PM (Parti Meclisi) Üyesi Erbil Aydınlık, Ruha Haber Ajansı’na yaptığı özel açıklamalarda yeni dönemde de parti meclisi adayı olacağını açıkladı.

Z KUŞAĞI KONTENJANI

Kurultayda, 2018’de yapılan tüzük değişiklikleri de ilk kez uygulanacak.

Bu kapsamda yüzde 33 cinsiyet, yüzde 20 genç kotası ilk kez ve tam olarak uygulanacak ve PM’nin yaklaşık yarısının kadın ve gençlerden oluşması hedefleniyor.

Kılıçdaroğlu’nun bazı kadın milletvekillerini PM’ye taşıması beklenirken, siyasetin son dönemdeki en popüler malzemesi olan Z kuşağından gençlere de listesinde yer vermesi planlanıyor.

CHP’de yapılan tüzük değişikliği ile gençlik kotasına gireceklerin yaşı 35’ten 30’a düşürülmüştü.

“HEM PARTİ HEM DE BİREYSEL OLARAK URFA’NIN SORUNLARINI DİLE GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

CHP PM (Parti Meclisi) Üyesi ve yeni dönem PM adayı Erbil Aydınlık, Şanlıurfa’nın sorunlarını dile getirmek için çalışacaklarını ifade etti. Aydınlık, “Yeni dönemde de Parti Meclis üyeliğine adayım. 25-26 Temmuz’da37. Olağan Kurultay yapılacak. 25’inde genel başkanımız seçilecek. 26’sında da bizim parti meclisi seçimlerimiz olacak. Özelde Şanlıurfa genelde ise ülkemiz için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Memleketimiz için elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu süreçte Şanlıurfa için iyi şeyler yapmaya çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Hem parti hem de bireysel olarak Urfa’nın sorunlarını dile getirmeye çalışacağız” dedi.

İlginizi Çekebilir

Ömer Dodanlı yazdı: Siyasette ‘ahde vefa’ diye bir şey yoktur

Ömer Dodanlı bu haftaki köşe yazısında DEVA Partisi’ni yazdı. İşte Ömer Dodanlı’nın o köşe yazısı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.