Anasayfa / TÜM HABERLER / SAĞLIK / İki doktorda tayin alıp gidince Onkoloji hastaları mağdur oldu!
İki doktorda tayin alıp gidince Onkoloji hastaları mağdur oldu!

İki doktorda tayin alıp gidince Onkoloji hastaları mağdur oldu!

(RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Bina’da görev yapan iki doktorun tayini çıkınca hastalar Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bulunan doktorun yolunu tuttu. Hem doktor yoğunluk yaşarken, hastalarda saatlerce sıra beklemek zorunda kalıyor.
Şanlıurfa’da kanayan yara haline gelen doktor eksikliği bir kez daha baş gösterdi.
KENTTE SADECE 3 ONKOLOJİ DOKTORU VAR!
Kentte bu sefer ki doktor eksikliği ise hayati boyutta…Öyle ki kanser tedavisi gören hastalar için kentte sadece 3 Onkoloji doktoru bulunuyor. Doktorlardan ikisi Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Bina’da görev yaparken, diğeri ise Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’de bulunuyor.
2’SİNİN TAYİNİ ÇIKTI, KALDI 1 DOKTOR!
Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Bina’da görev yapan iki Onkoloji doktorunun tayini çıktı. İki doktorun da tayinin çıkması nedeniyle kentte kanser tedavisi gören hastaların gidebileceği tek yer ise Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi oldu.
HASTALAR MAĞDUR!
Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Bina’da görev yapan iki Onkoloji doktorunun tayinin çıkması ve kentte sadece bir Onkoloji doktorunun kalması ise hastaları mağdur etti. Hastalar Şanlıurfa gibi kente sadece bir onkoloji doktorunun yetersiz olduğunu ve yetkililerin gerekli işlemleri yapmasını talep etti.

İlginizi Çekebilir

Meme kanserinde doğru bilinen yanlışlar

Meme kanseri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlarda en sık görülen kanser türü. Öyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.