Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Günyüzü Derneği’nden İdlip kırsalındaki mazlumlara yardım eli
Günyüzü Derneği'nden İdlip kırsalındaki mazlumlara yardım eli

Günyüzü Derneği’nden İdlip kırsalındaki mazlumlara yardım eli

(RHA AJANS/RHA) – Günyüzü Derneği, İdlip'e bir tır insani yardım malzemesi gönderildi.
Günyüzü Derneği, İdlip'te zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren vatandaşlara yardım elini uzattı.
Yapılan törenin ardından İdlip'e gönderilen  bir tır insani yardım malzemesi yola çıktı.
Tören esnasında yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
Günyüzü Derneği olarak, bugün İdlip kırsalında Çadırlarda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize Bir Tır İnsani yardım Malzemesi gönderiyoruz. Lakin sıkıntı çok büyük biz burdan tüm duyarlı insanlara, sesleniyoruz İdlip,te kelimenin tam anlamıyla İnsanlık Dramı yaşanmaktadır.ve adeta bölgenin Afrikası durumuna düşmüştür.
İşte Bugünlerde Kışın Gelmesiyle bu Mazlumların sıkıntısı daha da arttı Çadırları Sular altında Çamur içerisinde kimileri derme çatma çadırlarda, kimileri naylon muşambalarda ve kimileri de zeytin ağaçlarının altında yaşam mücadelesi vermektedir. Üzerinde oturacak hasır üzerine örtecek battaniyesi olmayan bu mazlumlara Türkiye haricinde yardım yapan ülke yoktur. Ne yazık ki göç eden bu mazlumların çocukları donarak ölmekte. Açlıktan annelerin sütü kesilmektedir. Yiyecek bir lokma kuru ekmek. İçecek suyu dahi bulamayacak duruma düşmüşlerdir. Daha geçen gün 2 Çocuk Donarak yaşamını yetirdi. Bu drama sesiz kalamazdık.
 Günyüzü Derneği olarak Yeniden Erva,lar donmasın diye gecemizi gündüzümüze kattık.Yeniden Aylan,lar denizde boğulmasın, Yeniden Ümran’lar enkaz altında kalmasın diye seferber olduk. Buradan tüm duyarlı insanlara çağrıda bulunuyoruz. Urfa’daki bu yardım seferberliğine omuz verelim inşallah.Bu mazlumların umudu sizsiniz. Onlar çaresiz, Çare sizsiniz. Öyleyse elimizden gelen yardımları esirgemeyelim. Her çeşit nakdi ve aynı yardımda bulunalım. Onlar muhacir, biz Ensar olalım. Bugün 5’inci Tırımızı Gıda başta olmak üzere birçok İnsani Yardım Malzemesini İdlib’e gönderiyoruz. Bağışçılarımıza. Emeği ve katkısı olan herkese ve Gönüllülerimize teşekkür ederiz."

İlginizi Çekebilir

Urfa’dan düzensiz göçmen götürüyordu, Osmaniye’de yakayı ele verdi

(RHA AJANS/RHA) –Şanlıurfa’dan Şanlıurfa'dan batı illerine düzensiz göçmen götüren E.Ş isimli şahıs Osmaniye'de yakayı ele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.