Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Başkan Ayhan Umuda Engel Yok üyelerini ağırladı 

Başkan Ayhan Umuda Engel Yok üyelerini ağırladı 

( Ruha Haber Ajansı) Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Umuda Engel Yok Derneği üyeleri ile ailelerini yemekte buluşturdu.

Akçakale Belediyesi, ilçede yatırım hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik alanındaki çalışmalarını da büyük bir özveriyle sürdürüyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Umuda Engel Yok Derneği üyelerini yemekte bir araya getiren Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, ilçedeki her hizmetin engelli vatandaşları ihmal etmeden hayata geçirildiğini anlattı. Bugüne kadar engellilerin yanında olmaya büyük özen gösterdiklerine dikkat çeken Ayhan, bundan sonra da sorunlarına çözüm üretmeyi sürdüreceklerini kaydetti. 

ENGELLİLER İÇİN YAPILAN DÜZENLEMELER MARİFET GİBİ SUNULUYOR

Umuda Engel Yok Derneği Başkanı Ahmet Efe Akdoğan, engellilerin toplumun yüzde 10’unu oluşturduklarını hatırlatarak toplumun bir gerçeği olduklarını, göz ardı edilmek istemediklerini söyledi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün farkındalık oluşturma günü olduğunu dile getiren Akdoğan, “Bugünlerde sorunlarımızı masaya yatıracağız, çözüm arayacağız. Ancak ülke olarak öyle zor bir süreçten geçiyoruz ki ben bugün 3 Aralık’ı gündeme getirmeyi bile düşünmüyordum. Sebebi şu: son yıllarda ülkemizde oynanan çok büyük oyunlar var” dedi.
Umuda Engel Yok Derneği üyelerinin; her zor zamanda devletine, bayrağına, milletine sahip çıktığını vurgulayan Akdoğan, engelliler için yapılan düzenlemelerin marifet gibi sunulmasını ise eleştirdi. Akdoğan, “Bir yandan önümüze engel koyanlar diğer taraftan o engeli kaldırınca ‘bakın biz sizin önünüzdeki engelleri kaldırdık’ diye bunu marifetmiş gibi anlatınca olmaz, bu doğru değil” diye konuştu. 


Akdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde kendilerini unutmayıp ilgi gösteren Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’a da teşekkür etti. Bu arada, Akçakale Belediyesi Destek Hizmetler Müdürü İbrahim Akkurt, engelliler ve aileleriyle tek tek ilgilenip sorunlarını dinledi, yemeğe katıldıkları için ise teşekkür etti.

İlginizi Çekebilir

30 metrelik sondaj kuyusuna düştü! İtfaiye yardımına koştu

(RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa’da 30 metrelik sondaj kuyusuna düşen yavru köpeğin imdadına itfaiye ekipleri yetişti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.