Anasayfa / TÜM HABERLER / YEREL HABER / Açılışı Ertelendi

Açılışı Ertelendi

Karaköprü Belediyesi tarafından 16 Haziran 2018 Cumartesi günü (bugün ) hizmete sunulması planlanan Şanlıurfa Oyun ve Oyuncak Müzesi’nin açılışı Şehit ve Suruç’ta yaşanan olaylardan dolayı ileri bir tarihe ertelendi.

Karaköprü Belediyesi’nin Şanlıurfa’da bir ilk olarak hizmete sunacağı Oyun ve Oyuncak Müzesinin bugünkü açılışı Şanlıurfalı şehit ve Suruç’ta yaşanan olaylar nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Şanlıurfa Karaköprü nüfusuna kayıtlı Mehmetçik Abdülselam Halat’ın Çukurca’da şehit edilmesi ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın seçim çalışmaları sırasında ölümlü elim olayların yaşanması nedeniyle müzenin açılışını erteleme kararı alındı.

Karaköprü Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Şanlıurfa’da ilk olacak olan oyun ve oyuncak Müzesi’nin açılışı son günlerdeki şehit ve Suruç olayları nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Oyun ve Oyuncak Müzesinin açılış tarihinin önümüzdeki günlerde belirlenerek kamuoyu ile paylaşılacağı öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

Kurtuluş Yarı Maratonu Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümü dolayısıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şanlı ruhun diri kalması, gelecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.