Anasayfa / TÜM HABERLER / YEREL HABER / Şanlıurfalı Kudüs Anneleri 26. kez eylem yaptı

Şanlıurfalı Kudüs Anneleri 26. kez eylem yaptı

Şanlıurfa’da 26. Haftasına giren Kudüs Anneleri Platformu üyeleri İsrail işgalindeki Kudüs’ün özgürlüğüne kavuşması için eylemlerini sürdürürken gönüllü hemşirelik yapan 20 yaşında Rezzan El Neccar katliamına dikkat çektiler.
Filistin’in İsrail tarafından işgal edilmesi ve işgail ile birlikte İsrail’in katliamlarını sürdürmesi üzerine dünyanın çeşitli yerlerinde tepkiler sürüyor. Şanlıurfa’da ise bir grup kadının bir araya gelmesiyle kurdukları Kudüs Anneleri Platformu üyeleri bağımsız Kudüs için eylemlerini 26. hafta Şanlıurfa Dergah Cami avlusunda sürdürdüler.
Mescidi Aksa, Kudüs ve Filistin Özgür olana kadar mücadelemize devam edeceklerini belirten Kudüs Anneleri Platformu sözcüsü Ruveyda Ural: Büyük Dönüş Yürüyüşünün resmi kayıtlarına 119.şehid olarak geçti. Olayın görgü tanıklarının anlattıklarına göre silahı ateşleyen alçak israil askeri 100 metreden daha kısa bir mesafeden göz göre göre ateşlemişti. İşgalci siyonist israil ordusunun bir sağlık görevlisini keyfi bir şekilde katletmesi elbette ikiyüzlü batı ve insan hakkı savunucusu olduğunu iddia eden Birleşmiş Milletler ve sivil toplum örgütleri tarafından umursanmadı ” dedi.

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI:
“Kudüs Düşerse; Mekke Düşer,
Medine Düşer, İstanbul Düşer,
Biz Düşeriz!..”

Bugün yirmi altıncısını düzenlediğimiz Mescidi Aksa ve Kudüs hürriyetine kavuşuncaya kadar sürdürmeyi planladığımız namaz ve dua buluşmaları ile sesimizi daha gür çıkaracağız. Urfa’dan Kudüs’e, İntifadaya yüksek sesle selam diyoruz ve her türlü desteğimizi yineliyoruz.

Filistin ve Kudüs söz konusu olunca gün geçmiyor ki zulüm ve insan hakları ihlalleri birbiri ardına gelmesin. Bu hafta geçtiğimiz 1 Haziran Cuma günü insanın en kutsal haklarından olan yaşam hakkı için gönüllü hemşirelik yapan 20 yaşında şühedaya kavuşan dünyalar güzeli, hayat ve umut dolu Rezzan El Neccar hemşireyi anarak, duâlarımızda yer verecektik. Lâkin dün itibariyle devam eden Büyük Dönüş Yürüyüşünde gösterileri takip için bölgede bulunan ve işgalci siyonist israil tarafından kullanılan gerçek mermi ile sağ kolundan yaralanan Anadolu Ajans foto muhabiri Ali Cadallah’a anarak, Cenabı Hak’tan şifalar niyaz ediyoruz. İşgalci siyonist israile bu pervasızca davranışlarının gereği yaptırımların daha fazla uzatılmadan yapılmasını gerektiğini yineliyoruz.
Rezzan El Neccar, 20 yaşındaydı, Filistinlilerin başlattığı ve o gün onuncu haftasına giren ‘Büyük Dönüş Yürüyüşü’ adlı barışçıl eylemlerde siyonist işgalci israil tarafından masumlara karşı gerçek mermiler kullanılarak yapılan saldırılarda yaralananlara kısıtlı imkânlar dâhilinde yardım etmeye çalışıyordu. Rezzan, gönüllü hemşirelik yapıyordu ve üzerinde beyaz önlüğü ile yaralıların yardımına koşmaktan başka bir şey yapmıyordu. Rezzan hemşire, 1 Haziran Cuma günü Gazze şeridinin güneyindeki Han Yunus’taki gösterilerde üzerinde kalbi kadar temiz beyaz önlüğü varken acil yardım görevlisi, sağlıkçı olduğu açık bir şekilde belli iken yaralı bir göstericinin yardımına koşarken, iftara bir saat kala işgalci siyonist israil keskin nişancısının silahından çıkan merminin göğsünden girmesi sonucunda şehid edildi. O an, bir ay sonra nişanlanacağı nişanlısı, Annesi, kızıyla gurur duyan Babası yıkıldı, Gazze, Kudüs direnişçileri yıkıldı ve dâhi İslâm Âleminde Filistin’deki zulümleri dert edinen Müslümanlar yıkıldı. Büyük Dönüş Yürüyüşünün resmi kayıtlarına 119.şehid olarak geçti. Olayın görgü tanıklarının anlattıklarına göre silahı ateşleyen alçak israil askeri 100 metreden daha kısa bir mesafeden göz göre göre ateşlemişti. İşgalci siyonist israil ordusunun bir sağlık görevlisini keyfi bir şekilde katletmesi elbette ikiyüzlü batı ve insan hakkı savunucusu olduğunu iddia eden Birleşmiş Milletler ve sivil toplum örgütleri tarafından umursanmadı.
Genç yaşında şehid olan Rezzan hemşirenin hayatının baharında yaşamının son bulmasına sebep olan işgalci siyonist israil ordusunu Yüce Rabbimiz El-Kahhâr ismi şerifi hürmetine kahr-u perişan eylesin. Rezzan hemşirenin şehadetini makamından kabul eylesin, mekânını cennet, makamını âli eylesin. Rezzan hemşirenin, kısa ama dolu geçirdiği hayatının insanlara anlatılması ve paylaşılmasını temenni ediyoruz.

Kudüs Anneleri Platformu olarak 13.Cuması gerçekleştirilen Büyük Dönüş Yürüyüşünde bugüne kadar şehid olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aileleri ve Filistinlilere sabrı cemil niyaz ediyoruz. Yaralananlara şifalar diliyoruz.

Kudüs Anneleri Platformu olarak, 3.İntifada ve Büyük Dönüş Yürüyüşünün amacına vasıl olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. Buradan Sizleri, 3.İntifada ve Büyük Dönüş Yürüyüşünü başlatan Filistinli kardeşlerimize destek olmaya devam ediyoruz. Onlar, Ümmetin izzetini korumak için mücadele ediyorlar. Onlar olmamız ve ölmemiz gereken yerde mücadele ediyorlar. Yetersiz sağlık ve yaşam koşulları altında mücadele eden Filistinlilere herkesi destek olmaya davet ediyoruz.
Siyonist İsraile buradan yüksek sesle haykırıyoruz; Yaptığınız hiçbir katliamı, hiçbir acıyı unutmuyoruz, unutmayacağınız, yüreğimizde hissediyoruz. Ve bunların hiçbirini de yanınıza bırakmayacağız. Kudüs Anneleri Platformu olarak bu katliamların bir daha yaşanmamasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.
Mescidi Aksa, Kudüs ve Filistin Özgür olana kadar mücadelemize devam edeceğimizi Urfa’dan Tel Aviv’e haykırıyoruz.
Kudüs İslam’ındır ve İslam’ın Kalacaktır.

Allah’ım! Kudüs’teki ve yeryüzündeki bütün mazlum kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissettir! Allah’ım! Kudüs’te, Afrin’de, Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da, Doğu Türkistan’da, Arakan’da ve dahi tüm İslam beldelerinde; İslamiyet için, Müslümanlar için, İslam beldeleri için mücadele Müslümanları ve askerlerimizi muhafaza eyle, zalim ve küffara karşı galib ve muzaffer eyle. İslâm Âleminde ittihad ve vahdeti nasip eyle. Bizi basiretsizlerden, ferasetsizlerden, vicdansızlardan, zalimlerden yana eyleme! Allah’ım! Mescid-i Aksa’yı ve İslam beldelerini işgale yeltenenlere fırsat verme! Müslüman kardeşlerimize içinde bulundukları zor durumdan bir an evvel kurtulmaları için yardım eyle! Bizlere yeniden aziz bir ümmet olarak adaleti ayakta tutmayı nasip eyle! Bizlere Siyonist işgalinden kurtulmuş özgür, bağımsız ve İslam’ın hâkim olduğu Kudüs ve Filistin topraklarını görmeyi, o beldelere İstanbul’a gider gibi gitmeyi nasip eyle. Mübarek günler ve beldeler hürmetine dualarımızı kabul eyle Allah’ım!

İlginizi Çekebilir

Canpolat,Vatandaşın Her Talebi Bizim İçin Önemlidir

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, ‘Fikirlerinizi Önemsiyoruz’ sloganıyla ilçe genelinde kurulan stantları ziyaret etti. Ziyareti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.