Anasayfa / TÜM HABERLER / YEREL HABER / Protokol İmzalandı,Bir Okul Daha Yapılacak

Protokol İmzalandı,Bir Okul Daha Yapılacak

Kuveytli hayırseverler bir okul yapımı için daha Şanlıurfa Valiliği ile protokol imzaladı.

Şanlıurfada yaşayan Suriyeli çocukların eğitim hayatına dahil olması ve Şanlıurfalı çocukların da istifade etmesi için çok sayıda okul inşa eden Kuveytli hayırseverler bir okul yapımı için daha Şanlıurfa Valiliği ile protokol imzaladı.

Kuveyt Uluslararası Al Rahma Derneği gözetiminde Türkiye ATAA İnsani Yardımlaşma Derneğinin uygulayıcılığında Eyyübiye ilçesi Ziraat Fakültesi yerleşkesinde inşa edilecek olan 16 derslikli Şeyh Ahmet El Fellah İlkokulu için imzalanan protokolün ardından Vali Erin ve beraberindekiler temsili temel atma törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Erin Türkiyenin 4 milyonun üzerinde Suriyeliyi misafir ettiğini ve bu misafirlerin 500 bin kadarının Şanlıurfada yaşadığını hatırlatarak Suriyeli misafirlerimizin hayatlarını kolaylaştıracak acılarını unutturacak destekleri biz Türkiye Cumhuriyeti olarak veriyoruz. Barınmadan gıdaya sağlıktan eğitime kadar her alanda onları kendi vatandaşlarımızdan ayırt etmiyoruz. Ancak bu kadar insanın yaşadığı zor bir süreçte başta Kuveytli ve Katarlı hayırseverlerin destekleri çok anlamlıdır. Bugün yine Kuveytli hayırseverlerimizin yapacağı 16 derslikli bir okul için protokol imzaladık ve temel atma törenini gerçekleştirdik. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz nezaretinde hazırlanacak projenin ardından yer teslimi yapılarak inşaatına çok kısa sürede başlanacak. Bu hayırlı girişimin Şanlıurfada yaşayan Suriyeli ve Şanlıurfalı çocuklarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor böylesi hayırlı bir hizmet için şehrimize gelen tüm Kuveytli hayırseverlere teşekkür ediyorum. Allah yaptığınız hayırları kabul etsin diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Büyükşehir’in Hafta Sonu Etkinlikleri Bitmiyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yeni normalleşmeye uygun düzenlediği açık hava etkinlikleriyle özellikle hafta sonları Şanlıurfalıların oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.