Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Her gün kasabın yolunu tutuyor

Her gün kasabın yolunu tutuyor

( ŞANLIURFA – RHA ) Şanlıurfa’da esnaflık yapan Müslüm Mervekaya, 5 yıldır hiç aksatmadan her gün kasaptan aldığı ciğerleri sokak kedilerine ulaştırıyor.

Sokak hayvanları ile yakından ilgilenen ve onların karnını doyurmayı alışkanlık haline getiren Esnaf Müslüm Mervekaya, her gün kasabın yolunu tutuyor. Sokak hayvanlarından kedilere daha çok ilgi gösteren Mervekaya mezarlıklarda, harabelerde, kentin dar sokaklarında birçok kediye ulaşarak aldığı ciğeri onlara yediriyor.

KEDİLER ONU SESİNDEN TANIYOR

20 ayrı yerde sokak kedilerine ciğer ulaştıran Müslüm Mervekaya’nın sürekli ulaştığı kedi sayısı ise 120 civarında. Esnaf Mervekaya, her kedi ile ayrı ilgileniyor, her birine ayrı bir isimle hitap ediyor. pajda bulunan boş dükkanlarda barınan kediler, Mervekaya’nın sesini daha pasaja ilk girdiğinde tanıyorlar.

Kedilere özel ilgi gösterdiğini belirten Müslüm Mervekaya, sokak köpeklerine de bazen et götürdüğünü ancak kedileri kendisine daha yakın gördüğünü bu nedenle onlara özel ilgi gösterdiğini aktardır.

‘70 BİN TL CİVARINDA KEDİLERE CİĞER ALDIM’

5 yıldır kedilere ciğer alan Mervekaya, bu davranışı bir hobi haline getirmiş durumda. Günde 6-7 kilogram ciğeri kedilere ulaştıran Esnaf Mervekaya, “Günde ortalama 6-7 kilogram ciğer alıyorum. Sokakta kalan kediler ölmesin diye bunlara dağıtıyorum. Yaklaşık 20 ayrı yerde 120 civarında kediye sürekli olarak ciğer veriyorum. Bunda herhangi bir zorluk yaşamıyorum. Benim için bir hobi olmuştur. Gece yarısı da olsa ciğer alarak bu kedilere ulaştırıyorum. Bu sadece kedilerle sınırlı kalmıyor, sokak köpeklerine de bazen ciğer alıyorum. 5 yıldır bu işi yapıyorum. Şimdi hesapladığım zaman belki de 70 bin lira civarı kedilere ciğer almışım.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Şanlıurfa’da çöl çekirgesi endişesi! Önlerine çıkanı yiyorlar

(RHA AJANS/RHA) – Güneydoğu Anadolu Bölgesi kentlerinden olan Şanlıurfa'da çöl çekirgesi endişesi yaşanıyor. İstilacı çekirgelerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.