Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Harran Üniversitesi’nde yeni bölümler açıldı

Harran Üniversitesi’nde yeni bölümler açıldı

(ŞANLIURFA – RHA ) Harran Üniversitesi, 2017-2018 Akademik yılına yeni açılan bölümleriyle giriyor.
Bu yıl hem örgün hem de ikili öğretim olarak ilk defa öğrencilere kapılarını açacak olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük bölümüne örgün ve ikili eğitime 50’er kişilik kontejan açılması yanı sıra Harran Ailesine beş yeni bölüm daha ekleniyor. Mühendislik Fakültesi bünyesinde açılan ve tercih edecek öğrencileri nitelikli bir eğitim kadrosu ile buluşturacak olan Harita Mühendisliği Bölümü,  örgün ve ikili öğretimiyle toplam 80 kişilik kontenjana sahip olacak.

Yeni çağın gereksinimlerine uygun olarak Harran Üniversitesi Hilvan Meslek Yüksekokulunda açılan bir diğer bölüm ise İş Sağlığı ve Güvenliği. Mezun olduğu andan itibaren sektörün her kolunda yer alabilecek nitelikli eleman yetiştirilmesini amaçlayan Harran Üniversitesi, İş Sağlığı ve güvenliği bölümüne toplam 60 kişi alacak. Öğrenim gören öğrencilerin iş yaşamına tam donanımlı hazırlanmasını amaçlayan Harran Üniversitesi Birecik Meslek Yüksekokulu ise 2017-2018 eğitim yılında ikili eğitim olarak açtığı iki yeni bölümle öğrencilerini bekliyor. Bilgisayar Programcılığı bölümü 60 kişilik kontenjan açan Birecik Meslek Yüksekokulu ayrıca Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programına 70 kişilik kontejan açtı.

Şanlıurfa Teknik Bilimler MYO Bilgisayar Programcılığı 2017-2018 yılında 40 öğrenci alacağı açıklanırken, Viranşehir MYO Çocuk Gelişimi bölümü de 40 öğrenci alacağı açıklandı.

İlginizi Çekebilir

Urfa’da bir evde ortalama kaç kişi yaşıyor? İşte bu sorunun cevabı

(RHA AJANS/RHA) – Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Siirt Bölge Müdürlüğü, 15-21 Mayıs olarak belirlenen Aile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.