Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / O olayla ilgili valilikten açıklama geldi

O olayla ilgili valilikten açıklama geldi

(ŞANLIURFA-RHA) İl Göç İdaresi Müdürü Hakan Ergün ile personellerine yapılan saldırı ile ilgili Şanlıurfa Valiliği’nden açıklama yapıldı.

Olay dün öğle saatlerinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre Suriyeli vatandaşların resmi işlemlerini para karşılığında yapan bir grup, Göç İdaresine geldi. Suriyelilerin işlerini yaptırmak isteyen gruba, çalışanlar karşı çıktı. Yaşanan tartışmanın ardından grup, Göç İdaresi’nden ayrıldı. Kısa bir süre sonra ellerine aldıkları silah ve sopalarla kuruma geldi. Güvenlik görevlilerini darp eden grup, müdür ve personellere de saldırdı.

Olayla ilgili valilikten yapılan açıklama şöyle:

“İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nde İdare Müdürü Hakan Ergün ve müdürlük çalışanlarının darp edilmesi olayının, Göç İdaresine rutin işlemlerini yaptırmak için gelen Suriyeli misafirler ile ilgisinin olmadığı tespit edilmiş, olaya karıştığı belirlenen şahıslar gözaltına alınmış ve konu adli mercilere sevk edilmiştir.”

İlginizi Çekebilir

Başkan Yavuz, Şehit Ailesini Yanlız Bırakmadı

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Şehit Abdullah Yurdusev'ın Kardeşi Halil Yurdusev'in düğün törenine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.