Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Yol kenarlarından parkomat ücreti alınamaz!

Yol kenarlarından parkomat ücreti alınamaz!

(Ş.URFA-RHA) – Her geçen gün tartışmalara neden olan parkomat ücreti ile ilgili emsal karar bulunmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi yol ücreti almaya devam ediyor.

Yol kenarında Büyükşehir Belediyesi’nin almış olduğu park ücreti usulsüz olduğu hakem heyeti ve Yargıtay’ın kararıyla kesinleşti. Hakem heyeti ve Yargıtay’ın verdiği karara göre anayollar otopark gibi kullanılamaz.

BELSAN’IN PARKOMAT ÜCRET TALEBİ REDDEDİLDİ

Şanlıurfa’da bir vatandaşın biriken parkomat ücretini ödememesi üzerine BELSAN  Tüketici Hakem Heyeti’ne müracaat etti.Tüketici Hakem Hayeti, BELSAN’nın müracaatını ret etti.

Tüketici Hakem Heyeti kararını 14.08.2017’de verdi. Vatandaşı haklı bulup BELSAN’nın talebini reddeden gerekçeli karara, Danıştay 8.Dairesinin geçmiş yıllarda verdiği “Yoldan otopark ücreti alınmaz” emsal gösterdi.

KARAR PARKOMATIN KANUNSUZ OLDUĞUNU ORTAYA ÇIKARDI

2015 yılında 63 YV 909 plakalı otomobili Gülten Uzsoy’dan satın alan şahıs savunmasında aracın devir işlemlerinde belediyenin otopark borcu çıkmadığını Tüketici Hakem Heyetine anlattı. BELSAN ise Tüketici Hakem Heyeti’ne 63 YV 909 plakalı otomobilin yaklaşık 1500 lira parkomat borcunun olduğunu ve bunun taraflarına ödenmesini istedi.BELSAN’ın Avukatı Cüneyit Altıparmak takip ettiği Karaköprü Tüketici Hakem Heyeti’ndeki dava vatandaşın lehine sonuçlanması belediyelerin yoldan otopark ücreti almasının kanunsuz olduğunu ortaya çıkardı.

İlginizi Çekebilir

Deprem ile Yaşamayı Öğrenmeliyiz !

Toprağın altında gerçekleşen ve üzerinde bulunan tüm yapıların hasar görmesini sağlayan bunun yanında can kaybına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.