Anasayfa / TÜM HABERLER / YEREL HABER / Bayık, Engelli Küçük Fatma’ya Akülü Tekerlekli Sandalye Hediye Etti

Bayık, Engelli Küçük Fatma’ya Akülü Tekerlekli Sandalye Hediye Etti

 

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”  münasebeti ile ilkokul öğrencisi bedensel engelli küçük Fatma’ya akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

Sosyal sorumluluk projelerinin yakın takipçisi olan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, bedensel engelli olması nedeniyle evde eğitim gören Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Fatma Dilak’ı öğretmenleri ile birlikte evinde ziyaret ederek kendisine akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Fatma Dilak ile sınıf öğretmeni ve okul idarecisi vesilesiyle tanıştığını belirten Başkan Bayık, Engelli vatandaşların hayat şartlarını kolaylaştırmak için ellerinden gelen her türlü maddi ve manevi desteği sağladıklarını belirterek ‘Sosyal belediyeciliğin vermiş olduğu sorumlulukla hareket edip, bu çerçevede engelli vatandaşlarımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmak, onlara maddi ve manevi destek olmak öncelikli görevlerimizdendir. Bu minvalde, bedensel engelli olması hasebiyle eğitimini evde sürdürmek zorunda kalan Fatma’nın ders öğretmeni Gülşah Bayık öğretmene ve okul idarecisi Vedat Polat vesilesi ile tanışmış olduk. Eğitiminde de oldukça başarılı olan Fatma kızımıza akülü elektrikli sandalye hediye ettik. Umarız bundan sonra kendisine büyük bir destek sağlayacaktır’ dedi.

Cumhuriyet İlkokulu’nda görev yapan ve Fatma’ya evde eğitim veren ders öğretmeni Gülşah Bayık ‘Fatma, eğitimde yaşıtlarına göre çok başarılı olan bir öğrencimiz. Bedensel engelli olması nedeniyle kendisine evde ders veriyoruz. Ona yardımcı olmak amacıyla Cumhuriyet İlkokulu adına belediye başkanımıza akülü tekerlekli sandalye ihtiyacını ilettik. Sosyal sorumluluk konusunda duyarlı olan Belediye Başkanımız Aslan Ali Bayık’da buna duyarsız kalmayarak Fatma’ya akülü tekerlekli sandalye armağan etti. Okulum adına kendisine çok teşekkür ederiz’ şeklinde konuştu.

Kızlarının tekerlekli sandalyeye kavuşmasının sevincini yaşayan baba Ramazan Dilak, duyarlılıklarından dolayı Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’a teşekkür etti.

 

İlginizi Çekebilir

Bozova’yı dolu vurdu…Vatandaşlar yetkililerden destek bekliyor!

Şanlıurfa’da etkili olan ceviz büyüklüğündeki dolu ve sağanak yağış fıstık ağaçlarına zarar verdi. Bozova ilçesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.