Anasayfa / TÜM HABERLER / GÜNCEL / Bu işin şakası yok, cezası çok ciddi Şanlıurfalılar!

Bu işin şakası yok, cezası çok ciddi Şanlıurfalılar!

Koronavirüse karşı mücadelede en önemli tedbirlerden biri olan maske kullanımı, Şanlıurfa’da zorunlu hale getirildi. Kentte maske takmayanlara Hıfzısıhha Kanunu’na göre yasağa uymayanlara 250 TL’den 1000 TL’ye kadar cezai yaptırım uygulanacak.

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadelede “Kontrollü Sosyal Hayat” sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM’ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, 23 ilde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor.

Şanlıurfa’da önceki gün İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kent genelinde maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Artık kent genelinde maske takılacak.

CEZASI 250-1000 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR

Maskesiz sokağa çıkanlar ve belirtilen önlemleri ihlal edenler hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282.maddesi uyarınca idari para cezası uygulanacağı açıklandı.

Hıfzısıhha Kanunu Madde 282: Bu Kanunda yazılı olan yasaklara aykırı hareket edenler veya zorunluluklara uymayanlara, fiilleri ayrıca suç oluşturmadığı takdirde, 250 TL’den 1000 TL’ye kadar idarî para cezası verilir.

 

İlginizi Çekebilir

“Urfa’da koronavirüs pik seviyesine ulaşıyor”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,”Yeni vaka sayılarımız bin seviyelerinde. Yeni vaka sayılarının neden bu seviyede kaldığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.